15 Dakikada Şarj OnePlus 3 İle Geliyor

Akıllı telefonlardaki en büyük sorun pilin kısa kullanımı olurken bu konuda OnePlus 3 ile birlikte yeni bir özelliğin kullanıma sunulacağı iddia edildi.

643 0
643 0

OnePlus 3 için yapılan tanıtımlarda yüksek özellikli bir telefonun geleceği kesinleşirken telefon hakkında gündeme gelen son iddia pil kullanımı konusunda oldu. Telefonlardaki pil sorununa çözüm bulmak için OnePlus 3 ile birlikte farklı bir çalışmaya imza atarken telefonun hızlı bir şekilde şarj olabileceği ve bu sürenin de 15 dakika kadar süreceği iddia edildi.

Özellikle Çin’de basına sızdırılan sertifika belgelerinde hızlı şarj teknolojisinin kullanılacağına dair pek çok ipucu yer alırken bu durum OnePlus 3 kullanıcılarının özellikle pil kullanımı konusunda çok daha rahat edeceğini gösteriyor. Öyle ki telefonda pil kullanımı uzun süreli olmasa da şarjın 15 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanabilir olması kullanıcıların gün içerisinde sorunsuz bir şekilde telefonu kullanmasını sağlayabilir.

OnePlus 3 için Oppo’nun düşük voltajlı VOOC hızlı-şarj teknolojisinin kullanılacağı öğrenilirken, 3500mAh kapasiteye sahip bir pil ile gelecek cihaz bu açıdan da yüksek kapasiteli.

Ne Zaman Gelecek?

OnePlus 3 için gündemde sürekli yeni bilgiler yer alırken telefon için bu son öğrenilen resmi tarih 18 Mayıs. fakat marka tarafından bu konuda resmi bir açıklama yapılmadığı için şu an telefonun tanıtımı için erteleme de yapılabilir.

In this article

Join the Conversation