2016 ilk çeyreğinde 17,2 Milyar Mobil Uygulama indirildi.

Mobil kullanımlar arttıkça, uygulamalar için de işler daha iyi olurken, 2016 yılında bugüne kadar 17.2 milyar uygulamanın indirildiği açıklandı

633 0
633 0

Sensor Tower tarafından 2016’nın ilk çeyreğine dair hazırlanan mobil uygulama raporunda, rakamların çok daha fazla arttığı görüldü. Sensor Tower’ın raporunda yapılan açıklamalara göre mobil uygulamalar ilk çeyrekte 17.2 milyar kez indirildi.

2015’i Geçti!

2016’nın ilk çeyreğinde elde edilen rakamlar 2015’te elde edilen verileri geçerken, aradaki farkın yüzde 8,2 olduğu açıklandı.

Oyunlar Çok Popüler!

İndirilen uygulamalar arasında en çok oyunlar yer alırken, bu durum hem Google Play hem de App Store için geçerli. Android ve iOS arasında ciddi bir fark bulunurken, 2016’nın ilk çeyreğinde 4,7 milyar Android oyununa karşın sadece 1,95 milyar iOS oyunu indirilmiş durumda. Bu açıdan Android’in kullanımda da iOS’a karşı pek çok noktada fark yarattığı ortada.

Oyun kategorisinde en çok indirilen oyunlar, global olarak oynanabilir durumda olmasıyla dikkat çekerken, herkesin bu oyunları beğenmesi, yüksek indirme rakamlarına ulaşılmasını sağladı. Piyano çalma üzerine kurulu olan ve kişilerin eserleri çalmaya çalıştığı Piano Tiles 2, en çok indirilen oyunlar arasında yer alırken, bu oyunu takip eden diğer oyunlar ve ilk 10 şöyle; Candy Crush Jelly Saga, Color Switch, Clash Royale, Subway Surfers, Traffic Rider, Clash of Clans, My Talking Tom, Candy Crush Saga, Temple Run 2. 

In this article

Join the Conversation