ABD’den “QuickTime’ı kaldırın” şeklinde uyarı yayınlandı.

Windows’ta bu yazılımı kullanıyorsanız hemen kaldırmanız da fayda var…   ABD İç Güvenlik Bakanlığı, QuickTime for Windows’un artık Apple tarafından desteklenen bir yazılım olmadığını söyledi ve kullanıcılara yazılımı...

691 0
691 0

Windows’ta bu yazılımı kullanıyorsanız hemen kaldırmanız da fayda var…

 

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, QuickTime for Windows’un artık Apple tarafından desteklenen bir yazılım olmadığını söyledi ve kullanıcılara yazılımı hemen kaldırmaları uyarısını yaptı. Bunun hemen öncesinde güvenlik firması Trend Micro da yazılım içerisinde iki önemli sıfırıncı-gün açığının bulunduğunu söylemiş ve “QuickTime for Windows’u hemen kaldırın” uyarısında bulunmuştu.

Trend Micro’dan Christopher Budd, açıklara yönelik aktif bir saldırı gözlemlemediklerini, ancak potansiyel saldırılardan korunmanın tek yolunun QuickTime’ı kaldırmaktan geçtiğini söyledi.

Apple, sorunla ilgili herhangi bir onarım yayınlamazken, QuickTime 7 Pro sahiplerinin yazılımı kaldırmadan önce kayıt anahtarını bir yere not etmelerini istedi. Firmanın artık desteklemediği yazılım için böyle bir şeyi neden istediği bilinmiyor.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın çevrimiçi tehditleri izleyen “United States Computer Emergency Readiness Team” adında özel bir takımı bulunuyor. Takım, iki sene önce benzer bir uyarıyı Java ve Internet Explorer için yapmış, IE’ye yönelik uyarıda “Microsoft yama yayınlayana kadar IE’yi kullanmanızı önermiyoruz” demişti.

In this article

Join the Conversation