Aksiyon dolu 15 mobil oyun

Akıllı telefonlar uygulamaları arasında vazgeçemediklerimizin başında oyunlar geliyor. Yoğun iş temposunda veya ders arasında ufak bir kaçamak yapmak için yardımımıza koşan oyunlarda seçenekler her geçen gün artıyor. Aksiyon oyunlarıysa başrolü kapıyor. Son...

796 0
796 0

Akıllı telefonlar uygulamaları arasında vazgeçemediklerimizin başında oyunlar geliyor. Yoğun iş temposunda veya ders arasında ufak bir kaçamak yapmak için yardımımıza koşan oyunlarda seçenekler her geçen gün artıyor. Aksiyon oyunlarıysa başrolü kapıyor. Son dönemlerde oyunseverlerin kolay kolay bırakamayacağı oyunları listeledik. İşte akıllı telefonunuzun ekranında aksiyonun hiç bitmeyeceği 15 oyun…

1- Final Fantasy VI

Final-Fantasy-VI-oyun

Yılların efsane oyunu sonunda akıllı telefonlara geldi. 1994 yılından beri aksiyon oyunlarının öncüsü Final Fantasy’nin mobil sürümü, oyun konsolları kadar detaylara sahip olmasa da verdiğiniz paranın hak ediyor.

 

2- Chaos Rings II

Chaos-Rings-II-oyun

İlk bölümüyle oyunseverlerden tam puan almayı başaran Chaos Rings, ikinci bölümüyle de göz dolduruyor. Mekanik ile fantasik dünyanın karşı karşıya geldiği oyunun kaderini genç kahramanımız belirliyor.

 

3- Ravensword: Shadowlands

Ravensword-Shadowlands

Dinozor çağına dönmeye ne dersiniz? Shadowlands adındaki yeni bölümünü yayınlayan Ravensword, eski çağlarda geçen bir aksiyon oyunu. Ancak bu oyunda dinozorların da yer alması oyunseverleri epeyce zorlayacak.

 

4- Baldur’s Gate Enhanced Edition

Baldurs-Gate-Enhanced-Edition-oyun

80 saat süren uzun bir hikayeye sahip olan Baldur’s Gate, fantastik bir dünyada geçiyor. Oyuna yapılan güncellemelerle yeni karakter ve bölümlere sahip olan Baldur’s Gate, zaman öldürmek için iyi bir alternatif.

 

5- Shadowrun Returns

Shadowrun-Returns-oyun2

Kitlesel fonlama platformu Kickstarter’dan çıkan oyun, rakiplerine hem grafik hem de hikaye örgüsü olarak fark atıyor. Eski çağlardan günümüz çağına gelen oyun kahramanı, kıyasıya mücadele ediyor.

 

6- Star Wars: Knight of the Old Republic

Star-Wars-Knight-of-the-Old-Republic-oyun

Kült olmuş filmleriyle adından sık sık söz ettiren Star Wars serisi, akıllı telefonlarda devam ediyor. Sith’ler ile Jedi’ların kapıştığı bu oyun vereceğiniz parayı hak ediyor.

 

7- The Worlds Ends With You

The-Worlds-Ends-With-You-oyun

Bu kez dünyayı siz kurtarmıyorsunuz. Tam aksine dünyanın sonunu getiriyorsunuz. Nintento DS versiyonuyla oyunseverlerle buluşan The Worlds Ends With You, artık mobil cihazlarda. Denemenizi öneriyoruz.

 

8- Sword & Glory

Sword-Glory-oyun

Karma karışık grafikli oyunlardan sıkılanlara en iyi alternatiflerden biri hiç şüphesiz bu oyun. Tamamen siyah beyaz grafiklerin yer aldığı Sword & Glory, aksiyon oyunu severleri kolaylık tavlamayı başarıyor.

 

9- Knights of Pen and Paper

Knights-of-Pen-and-Paper-oyun1

8 bitlik retro oyunların yeniden moda olduğu günümüzde, en iyi seçeneği sunanlardan biri Knights of Pen and Paper oluyor. Oyun her ne kadar basit grafiklere sahip olsa da çözülmesi güç olaylar oyunseverleri bir hayli uğraştıracak.

 

10- Avernum: Escape from Pit

Avernum-Escape-from-Pit-oyun1

Retro tarzda olan diğer bir oyunda Avernum. 8 bitlik grafiklere sahip olan oyunda aksiyon hiç eksik olmuyor. Canavarlara karşı kılıçlar, mızraklar ve oklarla mücadele söz konusu olunca oyunda adrenalin de hiç eksik olmuyor.

 

11- Oceanhorn

Oceanhorn-oyun

Grafik ve oyun kurgusu anlamında en geliştirilen en iyi oyunlardan biri hiç tartışmasız Oceanhorn. Eski çağlarda mücadele eden oyun kahramanımız, kılıçla karşısına gelen yaratıkları yenmeye çalışıyor.

 

12- King of Dragon Pass

King-of-Dragon-Pass-oyun

Krallık oyunları akıllı telefonlardaki yerini aldı. Bu oyunların en başarılı isimlerinden olan King of Dragon Pass’te oyunseverler kendi krallıklarını kurmaya çalışıyor. Ancak bu söylenildiği kadar kolay olmuyor.

 

13- Cthulhu Saves the World

Cthulhu-Saves-the-World-oyun

Fantastik bir hikayeye hazır mısınız? Dişli ahtopotlar ve dört gözlü canavalar gibi birçok farklı yaratık Cthulhu Saves the World oyununda. 16 bitlik grafik tasarımıyla dikkat çeken oyunda aksiyon hiç eksik olmuyor.

 

14- Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Superbrothers-Sword-Swocery-EP-oyun

2 boyutlu grafiklerle dikkat çeken Superbrothers’ın son bölümü Sword & Sworcesry EP, özellikle oyunseverlerin reflekslerini sınıyor. Oyunu ise dokunmatik ekrana zamanında basanlar kazanıyor.

 

15- Pixel Dungeon

Pixel-Dungeon-oyun

8 bitlik oyunlar denince ilk akla gelen seçeneklerden biri Pixel Dungeon. Kaleyi düşmanlarından korumaya çalışan kahramanımız, kıyasıya mücadele ediyor.

In this article

Join the Conversation