Alışverişler Mobile Döndü!

Alışverişler daha çok tablet ve akıllı telefonlar üzerinden yapılırken son aylarda mobil olarak alışveriş adeta zirve yaptı.

680 0
680 0

Türkiye Bilişim Derneği tarafından yapılan açıklamalarda mobil ve tablet üzerinden yapılan alışveriş oranlarının hızlı bir şekilde yükselmeye başladığı ve kullanıcıların artık mağazalara gitmek yerine online seçenekleri değerlendirildiği belirtildi.

Çok Daha Cazip

Mobil alışverişin en önemli avantajı kişilerin oturduğu yerden tüm mağazalara erişim sağlayabilmesi ve istediği şekilde alışveriş yapabilmesi. Böylece bir gün içerisinde mağaza mağaza dolaşmak yerine kişiler internet üzerinden sipariş vererek çok daha kısa bir süre içerisinde istediği ürüne sahip olabiliyor. Aynı zamanda internet üzerinden sunulan kampanyalar alışverişin daha da cazip hale gelmesini sağlıyor. Kişilerin ekonomik bir şekilde ihtiyaçlarını giderebilmesi, ev gereçlerinden kıyafete teknolojik cihazlardan hobilere kadar pek çok farklı sektöre yönelik online olarak alışveriş yapabilmesi kişiler istediğine kolay bir şekilde ulaşabilir ve ihtiyaçlarını karşılama imkanı elde etmiş oluyor.

Mobil alışveriş ile sağlanan bu imkândan yararlanan kişiler kolay bir şey ile alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılamak fırsatı elde edebiliyor. Kullanıcıların bu yöndeki talepleri aynı zamanda üreticiler için de cazip bir fırsat yaratıyor. Zira bir mağaza açarak işletmek e-ticaret sitesine işletmekten çok daha yüksek bir maliyet gerektiriyor. Bu bakımdan online e-ticaret siteleri aracılığıyla satış yapmak hep üreticiler hem de tüketiciler için çok daha cazip bir alışveriş imkanı yaratıyor.  

In this article

Join the Conversation