Alışverişte Mobil Dönem Başlıyor

Mobil kullanımın diğer cihazlara göre iki kata varan bir fark yarattığı belirtilirken, mobil kullanımın artması pek çok konuda da bazı alışkanlıklarının değişmesini sağlıyor.

782 0
782 0

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde daha çok mobil uygulamaların kullanılmaya başlandığı belirtildi. Mobil sürüme geçiş ile birlikte özellikle önümüzdeki yıllarda bu konuda tamamen mobil sektöre yönelim olması bekleniyor.

Bayanlar Daha Fazla İlgi Duyuyor!

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda mobil cihazlar ile yapılan alışverişlerin artık çok daha yoğun bir şekilde gerçekleştirildiği belirtilirken özellikle uygulaması bulunan alışveriş portallarının çok daha ilgi gördüğü tespit edilmiş durumda.

Kar Artıyor!

Markaların karlılık oranlarının yüzde 60 oranında arttığı mobil kullanım ile birlikte çok daha cazip internet fırsatlarının sunulmaya başlandı belirtilirken bu durum hem tüketici hem de üretici için çok daha iyi bir seçenek yaratmış durumda. Mobil üzerinden alışveriş yapan kişiler ile yapılan araştırmalarda alışveriş yapan kişilerin yüzde 60 oranında kadın, yüzde 40 oranında ise erkek olduğu belirtildi.

Mobil Kullanım Artacak

Mobil kullanımın önümüzdeki yıllara yönelik yapılan tahminler ise erkeklerin de daha çok mobil alışveriş yapmaya başlayacağı ve aradaki farkın kapanacağına yönelik. Mobil kullanımın artması bu konuda pek çok projenin ve kampanyanın da sunulmasını sağlarken önümüzdeki yıllarda tam olarak işlemler mobil olarak sağlanacak.  

In this article

Join the Conversation