AMD İle MOBA Oyunları Full HD Kalitede Oynanacak

Son dönemlerde MOBA oyunlar milyonlarca oyun sever tarafından oynanırken, özellikle turnuvaların yapılması ve yüksek ödüllerin verilmesi bu sektöre olan ilgiyi arttırdı.

750 0
750 0

MOBA oyunlarına yönelik bu ilgiyi biraz daha arttıracak önemli bir gelişme ise AMD cephesinde yaşandı. AMD tarafından yapılan son açıklamalarda yeni ekran kartlarının tanıtımı yapılırken, Radeon RX 470 ve Radeon RX 460 ekran kartları sayesinde artık MOBA oyunları Full HD çözünürlükte oynanacak. Konuyla ilgili yapılan tanıtmalarda Radeon RX 470 ve Radeon RX 460 ekran kartları ile birlikte AMD’nin bu sektörde çıtayı yükselttiği görülürken,  ekran kartlarının performans detaylarına da ulaşıldı.

Yüksek Performans!

Radeon RX 470 ekran ile ilgili yapılan testlerde ekran kartının Full HD olarak oyunun oynanmasını sağladığı gibi aynı zamanda 70 fps üzerini de destekliyor. Bu bakımdan özellikle grafiğe önem veren kişiler için Radeon RX 470 ekran tam bir performans canavarı.  

Radeon RX 470 ekran kartından biraz daha düşük durumdaki ve bir önceki Radeon R7 370 ise ortalama bir performans sergiliyor. Fakat fiyat açısından piyasadaki GeForce GTX 960 ve R9 370X ekran kartlarına göre önemli bir avantajı elinde bulundurduğu için piyasada ilgi görmesi bekleniyor.  Polaris 10 grafik mimarisinin tercih edildiği ekran kartlarında, performans yükseltirken, 32 bit işlemci de mevcut. Ekran kartın satış fiyatının ise 150 dolar olması bekleniyor.

Radeon RX 470 modeli ile birlikte sunulan RX 460 ise ölçüleri ile dikkat çekiyor. RX 460 en küçük üyelerden birisi olmayı başarırken, enerji tüketimi konusunda da oldukça cimri. 2GB GDDR5 bellek 128-bit veri yolu bulunan ekran kartı ile yapılan testlerde Dota 2’de 85 fps ulaşılmış durumda. RX 460 için belirlenen fiyat ise 99 Dolar. 

Yapılan tanıtımlar ise şöyle;

Bölüm 1 Bölüm 2

In this article

Join the Conversation