Android 7.0 N’e Sanal Gerçeklik Desteği

Son dönemlerde oldukça popüler bir duruma gelen gelişmiş sanal gerçeklik gözlükleri için Android üzerinden yeni bir çalışma yapacağı öğrenildi.

1019 2
1019 2

Pek çok telefon da kullanılmaya başlanan sanal gerçeklik gözlüğü ile ilgili çalışmalar yapan Android ekibi bu konuda Android’in yeni sürümünde sanal gerçeklik desteğinin verilmesine karar verdi. Konuyla ilgili detaylar öğrenilemese de Android için 7. sürümü yapılacak tanıtımlarda Android’in sanal gerçeklik konusunda sağlayacağı destek için de detaylı bir şekilde bilgi alınması mümkün olacak.

Konu ile ilgili bilgi alınmasında Android N Geliştirici Ön izleme Sürümü Yardımcı olurken bu özel ön izleme sürümünde VR adı ile yeni 1 bölümün olduğu görüldü. Bu Bölümde özellikle sanal gerçeklik modunda çalışacak uygulamalar ile ilgili ayarların yapılması beklenirken kullanıcılar yeni gelecek bu özellikte için şimdiden heyecanlanmış durumda.

Şu an için her ne kadar kullanımı kısıtlı alanlarda mümkün olsa da yapılacak yeni uygulamalar ile birlikte sanal gerçeklik gözlükleri çok daha farklı alanlarda kullanılabilecek. Bu noktada uygulamaların da ön plana çıkması düşünülürken sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumlu olan cihazlarda Android tarafından sunulan yeni özellik sayesinde çok daha kolay bir şekilde bu yeni teknoloji deneyimlenebilecek.

Samsung, LG ve Nexus Gibi telefon Markaların da kullanılmaya başlanan sanal gerçeklik gözlükleri ilgili sunulan bu destek ve imkan pek çok konuda da geliştirmenin yapılmasını sağlayacak.

In this article

Join the Conversation