Android 7.0 Nougat Önce Hangi Cihazlara Gelecek?

Android'in yeni işletim sistemi Android 7.0 Nougat ismini alırken yeni işletim sisteminin hangi cihazlarda yer alacağı merak edilmeye başlandı.

846 0
846 0

Dünya genelinde Android işletim sistemini tercih eden pek çok marka bulunurken bu markaların Android işletim sisteminin yeni güncellemelerini kullanıp kullanamayacağı ile ilgili açıklamalar da yapılmaya başlandı.

Android 7.0 Nougat Geliyor!

Özellikle geçtiğimiz günlerde Google tarafından resmi olarak duyurusu yapılan Android 7.0 Nougat sisteminin kullanıcılarda büyük heyecan yaratması markalar adına da önemli bir fırsat yaratırken hangi markaların yeni işletim sistemini kullanılacağı ve ya eski telefon modellerinde yeni işletim sisteminin güncellemesini sunacağı merak ediliyor.

İlk Açıklama HTC’den!

Konu ile ilgili ilk resmi açıklamalar HTC tarafından yapılırken HTC yaptığı açıklamada HTC One, HTC One M9 ve HTC One A9 modellerinin yeni işletim sisteminin güncellemesini alacağını belirtmişti. Bu açıklamaların ardından bir başka açıklama ise Nexus 9 modeline sahip kullanıcılar için yapıldı. Geliştirici önizleme programına katılabileceği belirtilen kullanıcılar bu telefon modellerinde de yeni işletim sistemini kullanabilir.

Huawei tarafından Her ne kadar bugüne kadar resmi bir açıklama yapılmasa da markanın özellikle Huawei P9, Huawei P8 ve Mate 8 modelinde Android 7.0 Nougat güncellemesini sunması bekleniyor.

LG G5 ve LG V10 da Android 7.0 Nougat alacağı kesinleşmiş diğer cihazlar arasında gösteriliyor. 

In this article

Join the Conversation