Android 7 İlk Güncellemesi Geliyor

Android 7 olarak tanımlanan yeni işletim sistemine ilk güncellemelerin geleceği belirtildi.

847 0
847 0

Google tarafından geliştirilen yeni işletim sistemi Android 7.0 olarak tanımlanırken yeni işletim sistemi için güncellemeler hakkında daha detaylı bilgiler gelmeye başladı. Y’apılan son açıklamalarda güncellemelerin 22 Ağustos tarihinde gerçekleşecek belirtilirken bugün içerisinde Huawei Nexus 6P ve LG Nexus 5P modelleri için yeni güncellemenin sunulması bekleniyor.

Yeni güncellemelerin çok daha etkin bir işletim sistemine sahip olması beklenirken yeni işletim sisteminde kullanılan pek çok farklı özellik böylece telefon kullanıcılarına sunulmuş olacak. Yapılan açıklamalarda 22 Ağustos tarihi itibariyle kademeli bir şekilde tüm kullanıcıların güncellemeyi alabileceği belirtilirken bu güncellemeler özellikle piyasadaki popüler modellere de yansıyacak.

Diğer Modellere De Geliyor

Yapılan açıklamalarda 2016 yılı bitmeden önce pek çok markanın yeni güncellemeyi alacağı belirtilirken güncelleme alması beklenen en önemli modeller şöyle; Samsung Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7, LG G5, LG G5 SE, HTC 10, HTC One M9, Sony Xperia X Performance, Xperia X, Xperia XA, Huawei P9 ve Mate 8.

Telefon üreticilerinin güncellemeleri oldukça geç sunması pek çok kullanıcı tarafından eleştirilirken Android 7’nin kısa süre içerisinde telefonlara gelmesi bekleniyor. Bu bakımdan güncellemeyi alacak telefon kullanıcıları oldukça önemli bir avantaja sahip. 

In this article

Join the Conversation