Android N 7. Sürüm Olmayacak Mı?

Google tarafından üzerinde son çalışmaların yapıldığı Android N için yeni iddialar gündemde. İşte detaylar...

644 0
644 0

Android’in 6. sürümünün ardından N versiyonuna geçiş yapan Android için yeni iddialarda Android’in 7. sürümü ile gelmeyeceği iddia edildi. Bu bakımdan 6’dan sonra versiyon numarsı konusunda farklılıklar yaşanabilir. Konuyla ilgili en önemli ipucu ise Google Play Store’un Başkan Yardımcısı olan Hiroshi Lockheimer ve geliştiricilerden gelirken, özellikle N sürümünün beklentilerin dışında bir isim ile geleceği açıklanmıştı.

Geliştiriciler Yayınladı!

Android geliştiricileri tarafından yayınlanan son ekran görüntülerinde ise Android N’in sürüm numarası olarak 6.x ibaresi yer alıyor. Bu bakımdan yeni Android N versiyonunun 7 yerine 6.7 gibi bir versiyon numarası ile geleceği görülüyor. Fakat bugüne kadar Android N ile ilgili yapılan tüm değerlendirmelerde ve haberlerde Android N versiyonunun Android’in 7. sürümü olacağı ve piyasaya bu şekilde çıkacağı konuşulmuştu.

Sürpriz Değil!

Android N ile birlikte yaşanan bu durum sürpriz olarak görülse de önceki dönemlerde de benzer örnekler yaşanmıştı. Öyle ki Ice Cream 4.0, Jelly Bean 4.2 ve 4.3 ve KitKat de 4.4 sürüm numaralarıyla gelmişti. Bu bakımdan Android 6.0 sonrasında 6.X sürümü ile N versiyonun gelebilmesi oldukça muhtemel ve normal bir durum. Android sürümlerinin belirlenmesinde ve adlandırılmasında ise kriterlerin ne olduğu bilinmiyor.  

In this article

Join the Conversation