Android Uygulamaları Chrome OS’ta Çalışacak

Chrome OS üzerinde çalışmalarını sürdüren Google, bu konuda kullanıcıları çok sevindiren bir özelliği ekleyeceğini duyurdu.

723 0
723 0

Google, Chrome OS işletim sistemine yönelik çalışmalarını sürdürürken, Google tarafından konuyla ilgili yapılan son açıklamada, Chrome OS’ta Android uygulamalarının çalışacağı açıklandı. Android destekleyecek Chrome OS için sisteme Google Play ekleyen Google, uygulama üzerinden istenilen uygulamanın ya da oyunun indirilip kullanılmasının mümkün kılacak.

Chrome OS için farklı özellikler eklemek isteyen Google, bu özellik ile birlikte pek çok kullanıcı için büyük bir avantaj sunmuş durumda. Öyle ki pek çok bilgisayar kullanıcısı Android uygulamalarını çalıştırmak adına çeşitli Android emülatörlerini tercih ederken, Chrome OS üzerinden yapılan işlemlerde çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde uygulamaların kullanılabileceği açıklandı. Zira emülatörler üzerinden sağlanan hizmette pek çok performans sorunu da yaşanıyordu.

Daha önce App Runtime for Chrome (ARC) ile bu konuda ilk çalışmalar yapılsa da uyumsuzluk nedeniyle özellik tam olarak kullanılamamıştı. Fakat son gelişmelerin ardından Chrome OS sayesinde artık sorunsuz bir şekilde Android uygulamalarının kullanılması mümkün olabilecek

Konuyla ilgili resmi açıklama ve duyurunun ise Google I/O 2016 geliştirici konferansında yapılması bekleniyor.

 

In this article

Join the Conversation