Android Wear 2.0 Hangi Cihazlara Gelmeyecek?

Google tarafından geliştirilen ne giyilebilir teknolojilere yönelik hazırlanan Android Wear 2.0 için yeni bilgiler gelmeye başladı.

707 0
707 0

Android Wear 2.0 geliştirici sürümü geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunulurken bunun ardından akıllı saat üreticilerinin işletim sisteminde nasıl bir değişiklik yapılacağı da merak edilmişti. Hangi markanın hangi modeli ile Android Wear 2.0 işletim sisteminin yeni versiyonunu destekleyeceği merak edilirken bu konuda pek çok yeni açıklama da yapılmaya başlandı.

Konuyla ilgili ilk açıklama Motorola tarafından yapılırken Moto360 adı verilen cihazın Android Wear 2.0 yeni sürümünü desteklemeyeceği belirtildi. Bu bkaımdan ürüne sahip olan kişilerin yeni işletim sistemini denemesi mümkün olmayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan diğer marka LG olurken LG tarafından yapılan açıklamalarda üretilen saatin yeni yeni işletim sisteminin versiyonunu desteklemeyeceği belirtildi. En çok merak edilen cihazlardan bir tanesi Samsung tarafından üretimi gerçekleştirilen akıllı saat olurken bu akıllı saatin de yeni işletim sistemine destek verip vermeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmış değil. Fakat piyasada Android Wear işletim sistemi ile kullanımda olan pek çok akıllı saatin Android Wear 2.0 versiyonunu kullanıcılara sunması beklenmiyor.

Bu bakımdan kullanıcıların bu konuda beklentiye girmemesi önerilirken, konuyla ilgili önümüzdeki günlerde durumlar daha da netleştirilebilir. Yapılacak yeni açıklamalar ile birlikte Android Wear 2.0 konusunda pek çok marka güncelleştrme desteği sunup sunmayacağını açıklayacaktır.

In this article

Join the Conversation