Android’te AirPods ve Super Mario Mümkün Mü?

AirPods ve Super Mario ile ilgili Apple tarafından piyasaya yeni bir heyecan getirilirken, Android kullanıcılarının da bu imkandan yararlanabileceği belirtildi.

911 0
911 0

Apple tarafından yapılan tanıtımlar ile birlikte AirPods adı verilen yeni bir kablosuz kulaklığın tanıtımı yapılırken, aynı zamanda iOS için de Super Mario versiyonunun geliştirileceği açıklanmıştı. Bu açıklama ile birlikte iOS işletim sistemine sahip kişilerin önümüzdeki dönemlerde Super Mario oynaması mümkün olacak.  Apple tarafından yapılan açıklamalarda cihazlarda bu imkanların kullanılabileceği belirtilirken, AirPods ve Super Mario konusunda Android kullanıcılarına da müjde verildi.

Andorid’te Çok Kullanışlı Olmayacak

AirPods kulaklığın Android’te kullanılması mümkün olsa da bu cihaz iOS işletim sisteminde olduğu gibi destek sunulamayacak ve bu nedenle cihazdan sadece ses çıkışı alınabilecek. Üstelik AirPods cihazlarının yüksek fiyatı düşünüldüğünde kulaklığın Android için çok tercih edilmesi beklenmiyor.

Super Mario Geliyor

Android için sevindirici gelişme Super Mario oyununun mobil versiyonu için Android desteğinin de sunulacak olması. Bu bakımdan kullanıcılar yenilenecek oyun ile birlikte Super Mario da oynama imkanına sahip olacak. Nintendo oyun yapımcısı Shigeru Miyamoto tarafından Apple etkinliğinde yapılan tanıtılmada Super Mario için resmi olarak ilk defa mobil geliştirmenin yapılacağı duyurulmuştu. iOS için yapılacak bu yenilik aynı zamanda da Android için geliştirilecek. Bu konuda net bir tarih verilmese de yılsonuna kadar bu geliştirmelerin yapılması bekleniyor. 

In this article

Join the Conversation