App Store’da 2 Milyon Uygulamaya Ulaşıldı

Apple tarafından dün gerçekleştirilen WWDC 2016 etkinliğinde AppStore ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

792 0
792 0

App Store üzerinde daha önce de kapsamlı bir değişiklik daha kullanıcı odaklı bir kullanım sunulurken dün yapılan açıklamalarda App Store üzerinde 2 milyon uygulamanın bulunduğu belirtildi.

2 Milyon Barajı Açıldı

Yapılan bu açıklama ile birlikte Apple 2 milyon barajı da geçmeyi başarırken sistemie ve uygulamalara ne kadar çok ilginin olduğu da böylelikle görülmüş oldu. Apple tarafından 8 sene önce ilk olarak tanıtılan ve kullanıma sunulan App Store’da başlangıçta 500 uygulama yer alıyordu. 500 uygulama ile başlayan macerada sekiz yılın ardından iki milyon barajının geçilmesi Apple adına oldukça önemli bir başarı olurken 2015 yılındaki rakam 1.5 milyon uygulama olarak açıklanmıştı.

1 Yılda 500 Bin Uygulama

Bir yıllık süre içerisinde AppStore üzerinden iyi bir atılım gerçekleştiren Apple, bir yıllık süre zarfında 500 bin uygulamanın App Store üzerinden yayınlanmaya başlamasını sağladı. Kullanıcıların 130 milyardan daha fazla indirme yaptığı belirtilirken geliştiricilere de toplamda 50 milyara yakın kazanç sağlandığı belirtildi. 2 milyon uygulamanın 13 milyondan fazla geliştirici tarafından geliştirildiği belirtilirken geliştiricilerin bu alanda yaptığı yeni hamileler ile birlikte App Store da daha gelişmiş bir yapıya ulaşıyor.

App Store üzerinden yapılan son yenilikler kullanıcıları daha da ilgisini çekerken, Apple bu alanda oldukça önemli bir başarı yakalamış durumda.

In this article

Join the Conversation