Macbook Pembe olur mu?

Apple tarafından yapılan son açıklamalarda MacBook konusunda renk için farklı bir tercih yapıldığı görüldü.

2355 0
2355 0

Apple 2015 yılında ilk defa satışa çıkardığı 12 inç büyüklüğündeki MacBook için bu yıl yeniliğe gitti. Yüksek performans sunan ve kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören MacBook için renk konusunda değişikliğe giden Apple, pembe olarak tanımlanabilecek rose gold seçeneğini de ekledi.

 

pembe macbook

Apple tarafından böyle bir karar alınması beklenmezken, konuyla ilgili hiçbir bilginin de sızdırılmamış olması dikkatlerden kaçmadı.  Renk olarak değişen cihazda bazı iyileştirmeler de yapıldığı görülürken, 12 inçlik  yeni hali ile satışa çıktı.

Macbook’un Özellikleri Neler?

12 inç ekranda herhangi bir değişiklik bulunmazken Retina desteği devam ettiriliyor. 2304×1440 çözünürlüğü ile kullanım sunan macbook’ta en önemli iyileştirme işlemci.  Intel’in 6. nesil işlemci serisi olarak adlandırılan Skylake cihazda tercih edilirken, bu sayede performansta da ciddi bir iyileştirme yapılmış durumda.

Grafik konusunda da yükseltme yapan Apple, Graphics 515 çipi ile yüzde 25’e varan grafik kalitesi elde etmiş durumda.

Cihaz için 4 farklı renk seçeneği olduğu ifade edilirken, özellikle yeni eklenen rose gold büyük bir ilgi görüyor. Rose gold dışında Macbook’ta tercih edilebilecek diğer renkler ise gümüş, altın ve uzay grisi.

Yenilenen Macbook’lar Türkiye’de 5199 TL ve 6299 TL olmak üzere iki farklı fiyattan satışa sunulacak.

 

 

In this article

Join the Conversation