Apple iPhone SE İle Düşüşü Yumuşattı

Apple tarafından geçtiğimiz aylar içerisinde satışa sunulan iPhone SE modelinin ucuz olması satışlardaki düşünü yumuşamasını sağladı.

484 0
484 0

Apple tarafından oldukça iddialı modeller bugüne kadar piyasaya sunulsa da geçtiğimiz aylarda yapılan iPhone SE tanıtımı kullanıcılar nezdinde beklenen ilgiyi görmedi. Buna karşın cihazın ucuz olması iPhone deneyimini yaşamak isteyen pek çok kişi için önemli bir avantaj sundu.

Tanıtılan cihaz uygun fiyatıyla satın alınırken yaşadığı düşüşü iPhone SE ile birlikte biraz daha yumuşadı. Satışlardaki düşüş yavaşlamasına rağmen şirketin gerilemesi daha da yavaş bir şekilde gerçekleşti ve bu durum yatırımcıların büyümeye ilişkin endişelerini de azalttı.

Konuyla ilgili yapılan değerlendirmeler bundan sonraki süreç içerisinde iPhone 7 modelinin markanın en önemli hamlesi olacağı yönünde olurken iPhone 7 ile birlikte piyasada istediğini alamayacak Apple sektördeki işini daha da zora sokabilir. Yapılan diğer bir açıklamalarda iPhone 7’nin beklenen şekilde gelmeyeceği de belirtiliyor. Bu konuda pek çok farklı görüş mevcut.

Eylül ayında yapılacak tanıtım ile birlikte Apple tarafından sektördeki durumun nasıl yönlendirileceği de görülecek ve böylece markanın bir anlamda kaderi de yapılacak tanıtım ile birlikte belirlenmiş olacak.  

Eleştiri Almıştı

Apple tarafından iPhone SE modelinin piyasaya sunulmasının ardından özellikle 399 dolar etiket fiyatı olan cihaz yoğun eleştiri almıştı. Fakat uygun fiyatlı iPhone arayan kişiler için de bu yeni cihaz oldukça cazip bir teklifle yaratmıştı.

In this article

Join the Conversation