Apple Music Gelişecek!

Apple tarafından Apple Music servisinin geliştirilmesi adına önemli bir satın almanın son aşamaya geldiği açıklandı.

819 0
819 0

Dünya genelinde en çok tercih edilen online müzik servislerinden bir tanesi Apple Music olurken Apple Music ile sektörde lider duruma geçmek isteyen Apple önemli bir satın almanın eşiğinde.

Hedef Tidal!

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen bu durum ile birlikte Tidal’i satın alınacağı belirtilirken yapılan alım için 500 bin milyon doların gözden çıkarıldığı da belirtilmişti. Müzik sektöründe kendini geliştirmek adına yüksek bir satın alma ile önemli bir hamlede bulunacak. Apple böylelikle kendi müzik servisinde pek çok yeni özelliği de kullanma imkanı elde edecek. Öyle ki farklı özellikleriyle ön plana çıkan, müzik servisi konusunda yüksek abone sayısına ulaşan Tidal’ın satın alma işlemlerinin tamamlanması ile birlikte tüm özellikleri ve kullanım hakları ile birlikte Apple’a geçecek. Bu durumdan yararlanarak farklı özelliklerin Apple müzik için uyarlanacağı ve böylece müzik servisinin çok daha güçlü bir duruma geçeceği de konuşuluyor.

Şu anda müzik dinleme servisleri arasında Spotify ile rekabet içerisinde bulunan Apple’ın bu rekabette yeni bir dönem açmak ve özellikle aradaki farkı kapatarak daha fazla gelir elde etmek amacında olduğu bilinirken bu satın almanın tamamlanmasıyla birlikte yarıştaki şartlar yeniden belirlenecek. Şu ana kadar resmi anlaşmanın yapılmadığı öğrenilirken anlaşma konusunda tarafların son pürüzler üzerinde görüştüğü ve önümüzdeki günlerde anlaşmanın resmen açıklanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

In this article

Join the Conversation