Apple Music Üyelik Nasıl İptal Edilir?

Apple Music üyeliğinde otomatik yenileme nasıl iptal edilir?

801 0
801 0

Geçtiğimiz günlere kadar sadece Apple ürünlerinde kullanılan Apple Music Android işletim sistemlerine de taşındı. Bu hamleyle daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanan Apple Music için üyelik otomatik olarak yenilendiğinden dolayı işler sorun yaşayabilmektedir. Fakat kişiler abonelikleri üzerinden bu otomatik talimatı kolay bir şekilde kaldırabilmektedir.

Kişilerin Apple Music’e giriş yaparak bu konuda ayarlarını kontrol edebilir olması kolaylık sağlamaktadır. Apple Music servisine giriş yapmak için üyeliği bulunmayan kişiler ise uygulama üzerinden hemen üyelik alabilir. Uygulamayı yükleyen kişilerin deneme süreci ardından ücretli bir şekilde uygulamadan yararlanacağı için otomatik yenilemeler kapatılmalıdır.

Uygulamaya ilk defa kullananlar ücret ödemeden 3 ay boyunca sistemi deneyebildiği gibi kişilerin sistemi beğenmesi halinde ücretli bir şekilde üyelik devam ettirilebilir.

Android işletim sisteminde kişilerin özel bir uygulama kullanması gerekir. Bu işlemlerde iTunes yazılımı kullanılmaktadır. iTunes açılarak oturum açtığınızda sağ üst köşede yer alan hesap bilgilerinden ayarları seçmeniz gerekiyor.

Hesap bilgilerini bölümünde ise abonelikler yer aldığı gibi kişiler abonelikleri istediği şekilde yönetebilmektedir. Aboneliklerini yanında yer alan yönet bölümüne tıklayarak kolay bir şekilde otomatik yenilemeyi iptal edebilirsiniz. Böylece herhangi bir ücret ödemeden 3 ayın ardından uygulamayı kullanmayı bırakılabilir ve Ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. 

In this article

Join the Conversation