Apple, Sierra Destekleyen Mac Listesini Yayınladı

Apple'ın yeni işletim sistemini kullanmak için, yeni bir Mac edinmeniz gerekebilir. WWDC 2016'nın yıldızı her ne kadar iOS 10 olsa da, Mac için de oldukça Haz 20, 2016

700 0
700 0

Apple’ın yeni işletim sistemini kullanmak için, yeni bir Mac edinmeniz gerekebilir.

WWDC 2016’nın yıldızı her ne kadar iOS 10 olsa da, Mac için de oldukça heyecan verici haberler vardı. Apple’ın yeni Mac işletim sistemi macOS Sierra, yeni özellikleri ile birlikte tanıtıldı.

Siri entegrasyonu, yenilenmiş uygulamalar gibi pek çok yenilik sunan macOS Sierra, pek çok Mac kullanıcısını daha şimdiden heyecanlandırmayı başardı.

Ancak Apple’ın macOS Sierra için yayınladığı destek listesi, pek çok Mac kullanıcısını mutsuz edeceğe benziyor. Zira çoğu eski Mac modeli liste dışı kalmış görünüyor.

İşte macOS Sierra destekleyen Mac sistemler:

MacBook – 2009 ve sonrası iMac – 2009 ve sonrası MacBook Air – 2010 ve sonrası MacBook Pro – 2010 ve sonrası Mac Mini – 2010 ve sonrası Mac Pro – 2010 ve sonrası

Benzer bir durum, 2012 yılında yayınlanan OS X Mountain Lion’da da görülmüştü. Mountain Lion’dan sonra çıkan bütün OS X sürümleri ML’nin belirlediği alt sınırı korumaya devam etmişti.

Görünüşe göre macOS Sierra ile birlikte yeni bir alt sınır çizilmiş. Yani 2009 öncesi herhangi bir Mac sisteminiz varsa, macOS Sierra’ya yükseltme yapamayacaksınız demektir.

Ancak Apple daha bir süre eski Mac sürümleri için güvenlik güncellemeleri yayınlamaya devam edecektir. MacOS Sierra’nın bu sonbaharda resmen yayınlanması bekleniyor.

 

In this article

Join the Conversation