Apple Siri hoparlör ile Amazon Echo Rakip Olacak

Kullanıma sunulduğundan beri kapalı bir kutu olan ve geliştiricilerin ulaşım izni bulunmayan Siri için işler değişiyor gibi görünüyor. Son ortaya çıkan iddialar Siri’nin geliştiricilere açılacağını ve Apple’danAmazon Echo‘ya rakip bir...

1162 0
1162 0

Kullanıma sunulduğundan beri kapalı bir kutu olan ve geliştiricilerin ulaşım izni bulunmayan Siri için işler değişiyor gibi görünüyor. Son ortaya çıkan iddialar Siri’nin geliştiricilere açılacağını ve Apple’danAmazon Echo‘ya rakip bir alet geleceğini gösteriyor.

Amazon’un beklenmedik şekilde duyurduğu ve kısa müddette popüler haline gelen sanal asistanı Amazon Echo, geçtiğimiz günlerde Google’ın tanıttığı Google Home‘a kadar rakipsizdi. Rekabetin büyümesiyle beraber ısınmaya başlayan sanal asistan pazarına Apple da dahil olmaya hazırlanıyor. İddialara göre haziran ayında tertip edecek olan WWDC konferansında Siri’nin SDK’sı yayınlanacak ve böylelikle geliştiriciler Siri’yi kullanabilir hale gelecek. Sonrasında ise daha bilinmeyen bir tarihte Apple’ın Echo’ya rakip sanal asistanının tanıtılması bekleniyor. Bu aletin tıpkı Amazon Echo ve Google Home gibi komutları yerine getirebileceği ve diğer aletleri yönetebileceği öne sürülüyor.

In this article

Join the Conversation