Apple’da Home Tuşu Yerine Touch ID

Apple'da klasik haline gelen home tuşunun yerine artık Touch ID teknolojisinin kullanılmaya başlanacağı iddia edildi.

658 0
658 0

Apple’da klasik haline gelen home tuşunun yerine artık Touch ID teknolojisinin kullanılmaya başlanacağı iddia edildi.

 

Apple, bugüne kadarki en iyi modelini üretmeye hazırlanırken, bu konuda her gün farklı bir iddia gündeme geliyor. Apple ile ilgili elde edilen bilgilerde markanın iPhone modellerindeki klasik home tuşunu kaldıracağı ve bu konuda yeni bir teknolojiye cihazlarda yer verileceği belirtildi. Bu doğrultuda telefonlarda Touch ID kullanılması beklenirken,  parmak izi okuyucusunun home tuşunun yerinde olması bekleniyor. Bu bakımdan kullanıcılar artık home tuşuna basmak yerine direk parmağını okutarak cihazı açabilecek.

Son dönemlerde pek çok cihazda yer almaya başlayan parmak izi okuyucusunun güvenlik açısından iyi bir güvenlik sağlaması bu konuda pek çok markanın da cihazlarında bu teknolojiyi kullanmaya başlamasını sağladı. Apple da yeni modelinde bu teknolojiyi kullanmak isterken, aynı zamanda home tuşunun yerine kullanılacak bu teknoloji kullanım açısından da kolaylık sağlayacak.

Touch ID Patenti Var!

2017 yılında çıkacak yeni iPhone modellerinde olması beklenen bu özellik için Apple patent konusunda da gerekli başvuruları yapmış durumda. Özellikle geçtiğimiz günlerde yabancı yayın yapan PatentlyApple’ın paylaştığı bilgilere göre Touch ID mekanizmasının patenti konusunda Apple çoktan hareket geçmiş durumda.

Apple tarafından üretimi gerçekleştirilecek yeni teknolojide farklı bazı noktalar da olurken, yeni okuyucunun çok daha hızlı tepki vermesi bekleniyor. Üstelik yeni teknoloji kapasitif, optik ve ultrasonik aşamalarından oluşuyor. 

In this article

Join the Conversation