Apple’dan macOS Sierra Tanıtımı

Appple WWDV 2016 etkinliğinde macOS Sierra’nın tanıtımını da yaptı. İşte özelliklerle macOS Sierra.

758 0
758 0

macOS Sierra ile birlikte gelen en önmeli özellikler geliştirilmiş Siri’nin kullanıcılara masaüstünde yardımcı olacak olması. Siri ile birlikte artık arama yapmak, belge bulmak, sürükleme bırakma işlemleri ve sistem ayarlarına kadar pek çok işlem yapılabilecek. Bu bakımdan macOS Sierra ile birlikte kullanıcıları çok daha pratik bir kullanım bekliyor.

Cloud Desteği

macOS Sierra ile birlikte gelen diğer bir özellik ise Cloud desteğinin sunulması. Kullanıcıların masaüstü ve belgelerim bölümünde yer alan klasör ve evrakları Cloud üzerine yüklenirken, kullanıcılar iPhone gibi diğer cihazlar üzerinden de macOS Sierra sisteminde yer alan belgelerine erişim sağlayabilecek. Bu bakımdan belge transferi için kişilerin USB bellekleri ya da mail gibi online sistemleri kullanmak yerine direk macOS Sierra bulut sunucusunu kullanması yeterli olacak.

Apple Pay!

macOS Sierra ile birlikte Apple Pay desteği de MAC’e geliyor. macOS Sierra ile yapılacak ödemelerde Apple Pay üzerinden kolay bir şekilde ödeme işlemleri yapılabilecek. Üstelik Apple Pay ile birlikte sağlanan güvenlik sayesinde kişilerin online pek çok güvenlik tehdine de karşı güvenlik sağlanabilecek.

Fotoğraflarda Yeni Özellik

macOS Sierra ile birlikte fotoğraflara da bir özellik geliyor. Memories adı verilen özellik ile birlikte kişilerin eski anılarının tekrar canlanması mümkün olacak.  

In this article

Join the Conversation