Apple’dan Önce Motorola Kulaklık Girişini Kaldırdı!

Apple'ın iPhone 7 modelinde kulaklık girişini kaldırarak telefonlarda bir ilk yaratması beklenirken, bu konuda Motorola'dan önemli bir hamle geldi.

706 0
706 0

Telefonların daha ince bir şekilde üretilebilmesi adına kulaklık girişinin kaldırılması özellikle Apple ile birlikte gündemde yer alırken, bu konuda Apple’ın iPhone 7 modelinden önce, Motorola bir hamle gerçekleştirdi. Motorola tarafından geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Moto Z modelinde kulaklık girişinin olmadığı görülürken, Motorola bu hamle ile birlikte Apple’dan önce cihazlarda kulaklık girişine yer vermeyen marka olarak yer aldı.

Kulaklıkla İnceltmek Mümkün Değil!

Şu anda teknolojik imkanlar gelişmiş olmasına karşın kulaklık girişinin bulunduğu bir telefonda minimum incelik yaratmak belli bir dereceye kadar mümkün olabiliyor ve markalar bu sınırın altına inemiyor. Stereo kulaklıkların 3.5 mm’lik ölçülerde olması ve daha da minimalize edilememesi, bu konuda sorun yaratırken, markalar sorunu kulaklık girişinin tamamen telefonlardan kaldırarak çözmeye çalışıyor. Kulaklık girişi olmayan telefonlarda alternatif ise kablosuz bağlantı destekleyen kulaklık modelleri.

Moto Z Özellikleri

Moto Z, kulaklık girişi olmayarak dikkatleri üzerinde çekerken, cihazın diğer özellikleri de oldukça üstün durumda. İşte Moto Z’nin donanımları ve temel özellikleri;

Snapdragon 820 işlemci

4 GB RAM

32 GB veya 64 GB dahili depolama

microSD desteği

5.5 inç QHD AMOLED ekran

13 MP arka kamera

Android 6.0.1 Marshmallow

In this article

Join the Conversation