Artık Facebook Messenger’dan SMS Göndermek Mümkün

Android'de bazı kullanıcılara sunulan güncelleştirmeyle Facebook Messenger'dan SMS göndermek mümkün oluyor. Geçen ay, Facebook Messenger'a belirlenen süre Haz 16, 2016

815 0
815 0

Android’de bazı kullanıcılara sunulan güncelleştirmeyle Facebook Messenger’dan SMS göndermek mümkün oluyor.

Geçen ay, Facebook Messenger’a belirlenen süre sonunda otomatik silinen mesaj özelliği gelebileceği ortaya çıkmıştı. Böylece mesajlar yalnızca belirlenen süre zarfında görüntülenebilecek ve ardından otomatik olarak silinecek.

Messenger’a eklenen son özellik ise, telefonun kendi SMS uygulamasına girmeden mesaj göndermeyi sağlayacak. Facebook Messenger, bu sayede telefonun varsayılan kısa mesaj uygulamasını açmaya gerek kalmadan, gelen SMS’leri görüntülemenizi ve cevaplamanızı sağlayacak.

Bu sistem aktif edildiğinde kısa mesaj gönderiminin Messenger üzerinden yapılacağı belirtiliyor. Elbette Messenger ve SMS’in renklendirmeleri de farklı. Dolayısıyla Messenger’dan ya da SMS yoluyla gönderilen mesajlar ayırt edilebiliyor.

Bu özellik şimdilik yalnızca Android tarafındaki bazı kullanıcılara açılmış. Ama yakın zamanda tüm Android ve iOS cihazlara gelmesi bekleniyor.

Uygulamanın en güncel versiyonlarına aşağıdaki bağlantıları kullanarak erişebilirsiniz.

Facebook Messenger (Google Play) Facebook Messenger (App Store)

In this article

Join the Conversation