Bisikletler için Elektrikli Tekerlek

Elektrikli bisikletler çıkalı çok oldu ancak fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yeteri kadar ilgi görmedi. Bisiklet tutkunlarını büyük bir masraftan kurtaran, GeoOrbital adı verilen elektrikli tekerlek normal bisikletleri elektrikli bisiklete...

1783 4
1783 4
Elektrikli Tekerlek

Elektrikli bisikletler çıkalı çok oldu ancak fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yeteri kadar ilgi görmedi. Bisiklet tutkunlarını büyük bir masraftan kurtaran, GeoOrbital adı verilen elektrikli tekerlek normal bisikletleri elektrikli bisiklete çeviriyor.

Elektrikli Tekerlek Özellikleri ve Fiyatı

Daha önce SpaceX ve Ford için çalışan geliştiricilerin ürettiği bu tekerlek, normal bisiklete takılıyor ve bisikleti elektrikli hale getiriyor. 26 inç, 28 inç ve 29 inç seçeneklerinin bulunduğu tekerleğin 80 kilometre boyunca bisikletin saatte 30 kilometre hızla hareket edebilmesini sağladığı belirtiliyor. USB girişi sayesinde pedal çevrildiğinde ve frene basıldığında cihazların şarj edilmesi mümkün oluyor. Sunduğu bu özelliklerle dikkat çeken GeoOrbital’in bir de eksi yönü bulunuyor. Tekerin üzerindeki mekanizma nedeniyle bisikletin ağırlığı 5 ile 7 kilogram artıyor.

Elektrikli Tekerlek

Kickstarter’da aradığı desteği bulan proje kapsamında GeoOrbital’e sahip olabilmek için en az 649 dolar destek vermek gerekiyor. Ürünün kasım ayında destekçilere ulaştırılacağı ifade ediliyor.

In this article

Join the Conversation