Bittorent Hesapları Ele Geçirildi!

Korsan film ve müzik indirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği forum sitelerinden birisi olan Bittorent'teki tüm hesapların hacklendiği açıklandı.

806 0
806 0

Bittorent adı verilen forum sitesi dünya genelinde yoğun bir kullanıcı girişi alırken her gün on binlerce ziyaret alan forumun 100 bine yakın üyesinin olduğu açıklandı. Bugüne kadar pek çok güvenlik endişesi ile gündeme gelen Bittorent’te tüm üyelerin üyelik bilgilerinin çalındığı belirtildi. Yüz binlerce kişiyi etkileyen bu olayın ardından resmi olarak bir açıklama yapılmazken internetten korsan film ve müzik indirenlerin hesaplarının ve hesaplarında bulunan tüm kişisel bilgilerinin çalınması tedirginlik yarattı.

Gündeme gelen bu haber ile birlikte dünya genelinde büyük bir hack olayı yaşanırken konuyla ilgili önümüzdeki günlerde farklı gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Hack olayının ortaya çıkmasının ardından kullanıcılardan tüm şifrelerini değiştirilmesi istenirken güvenli bir şekilde üyelik işlemlerinin yapılması gerektiği belirtildi.

Son zamanlarda özellikle pek çok sosyal medya sitesinde üyelik bilgilerinin çalınması ile birlikte kullanıcıların güvenliğinin oldukça düşük olduğu görülürken sosyal medya ve pek çok online sitenin güvenliğine daha fazla önem verilmesi gerektiği de ortaya çıktı.

Özellikle milyonlarca kullanıcıya ulaşmış olan ve kapsamlı bir şekilde hizmet veren firmaların ya da internet sitelerinin güvenlik konusunda mutlaka kişilerin verilerini koruması gerekiyor.

In this article

Join the Conversation