BlackBerry Rome Geekbench Sonuçları Paylaşıldı

Blackberry tarafından geliştirilen yeni telefon modeli için yapılan test sonuçları paylaşıldı.

669 0
669 0

Akıllı telefon sektöründe tekrar eski günlerine dönmek isteyen Blackberry, Rome adı verilen modeli ile tekrar gündeme geldi. Geekbench isimli performans testinin Uygulandığı telefon modelinin testlerden aldığı sonuçlar paylaşılırken bu sonuçlarda telefon ile ilgili tüm özellikler ve puan bilgilerine ulaşmak mümkün oldu. Test sonuçları sonrasında yapılan açıklamalara göre telefon modeli tek çekirdekte 875, çoklu çekirdekte ise 2630 puan almayı başarmış durumda.

Özellikleri Ne?

Orta segmente yönelik olarak geliştirilen telefon modelinin 300 dolar gibi düşük bir fiyat ile satılacak olması beklenen ilginin daha da artmasını sağlayabilir. Bu bakımdan oldukça uygun özellikleri ve fiyatı ile Blackberry bu sefer piyasaya çok daha iddialı bir şekilde giriş yapmaya hazırlanıyor.

Telefonun önemli özellikleri ise şöyle;

Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi

1.44 GHz hızda 6 çekirdekli Qualcomm çipseti

3 GB RAM

Priv’i Geçecek

2015 yılında piyasaya sunulan BlackBerry Priv modeline göre çok daha üstün özelliklere sahip olan telefon modelinin piyasada daha yüksek satış rakamlarına ulaşması markalanın geleceğe daha olumlu bakmasını sağlayacak. Bu yeni modelle de başarıya ulaşılamaması markanın mobil sektördeki işlerine çok daha zora sokacak.

In this article

Join the Conversation