Cepte Şarj Dönemi Başlıyor!

Akıllı ceket gibi giyilebilir ürünler ile birlikte gelecekte artık telefonlar cepte şarj edilebilecek.

772 0
772 0

Teknolojik alandaki gelişmeler, artık kıyafetlerin de akıllanmasını sağladı. Akıllı kıyafetler ile birlikte teknolojik pek çok imkana sahip olmak mümkün olurken, akıllı ceket gibi kıyafetler ile birlikte telefonlar cepte şarj edilebilecek.  

Şarj Sorun Olmayacak!

Telefonlarda şarj sorununa bugüne kadar kapsamlı bir çözüm bulunamazken, günlük şarj ihtiyacının karşılanabilmesi adına akıllı kıyafetler işleri daha da kolay bir hale getirecek. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda kişilerin akıllı kıyafetler ile şarj ihtiyacını karşılayabileceği belirtilirken, bu konuda kısa süre içerisinde önemli gelişmeler yaşanabilir.

Daha önce Kickstarter üzerinden 10 milyon dolar gibi yüksek bir rakamda bağış toplamayı başaran firma, üretime geçerken, bu konuda siparişlerin de oldukça yoğun olduğu açıklandı.

Baubax isimli firma tarafından bağış döneminde 20 bin dolarlık bir yatırım hedeflenirken, bu konuda çok daha fazla bağış toplandı. Gösterilen ilgi fazla olunca, firma şu anda işleri hızlandırmış durumda. Yoğun siparişlerin yetiştirilmesi için yeni yatırımların da gündeme geldiği görülürken, akıllı ceketler bu sene dahi giyilebilir duruma gelebilir. Ceketin cebinde yer alan özel sistem sayesinde telefon cebe konduğunda şarj olmaya başlayacak. Bu bakımdan kablo gibi ek donanımlara gerek kalmadan şarj ihtiyacı giderilecek. Wireless şarj ile şarj etme imkanı bulunan teknoloji daha da geliştirilebilir durumda.  

In this article

Join the Conversation