Dokunmatik özellikli projeksiyon cihazı

Teknolojinin parmak hareketi olarak ortaya çıkan dokunmatik ekranlar, hayatımızın her alanında, vazgeçemeyeceğimiz bir özellik olarak kaldı. Ancak büyük dokunmatik ekranların büyümesi maliyete paralel olarak arttığı için oldukça pahalı. Lazertouch...

773 0
773 0

Teknolojinin parmak hareketi olarak ortaya çıkan dokunmatik ekranlar, hayatımızın her alanında, vazgeçemeyeceğimiz bir özellik olarak kaldı. Ancak büyük dokunmatik ekranların büyümesi maliyete paralel olarak arttığı için oldukça pahalı. Lazertouch isimli bu projeksiyon ise her yüzeye dokunmatik ekran özelliği kazandırarak dev ekranlı bir cihaza dönüştürüyor.

Kolayca taşınabilir mini bir projektör olan Lazertouch, görüntü yansıttığı yeri dokunmatik ekrana dönüştürüyor. Android işletim sistemi ile çalışan cihazda oyun oynanıyor, film izlenebiliyor ve Android işletim sisteminin tüm özellikleri kullanılabiliyor. Dokunarak kullanılabilen ekrandan kalemle çizim yapılabilmesi de önemli bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Projektörün 150 inç boyutunda görüntü yansıtabildiği ifade ediliyor.

Normalde böyle dev bir ekrana sahip olmanın binlerce dolara mal olacağını söylemeye gerek yoktur sanırız. Indiegogo’da 30 bin dolar destek arayan proje, şu an 6 bin doların üzerinde bağış toplamış durumda. Lazertouch’lardan birine sahip olmanız için projeye en az 475 dolar destek vermek gerekiyor. Destek kampanyası başarıyla sonuçlandığı takdirde cihazların temmuz ayında gönderimine başlanacağı ifade ediliyor.

In this article

Join the Conversation