Euro 2016 Televizyon Üreticilerine Yaradı!

Televizyon satışlarında yıl başında küçülme yaşanırken, Euro 2016 ile birlikte televizyon satışlarında da artış yaşandı.

739 0
739 0

Euro 2016’nın başlaması ile birlikte futbol severler özellikle kampanyalar ile birlikte televizyon sektöründe hareketlilik yarattı. 2016’nın ilk çeyreği ile birlikte televizyon satışlarında yüzde 13’lük bir küçülme yaşanırken, bu küçülme Euro 2016 ile birlikte büyümeye geçti ve görülen ilgi ile birlikte televizyon sektöründe yüzde 15’lik bir artış yaşandı.

Ocak – Mart Kötü Geçti!

2016’nın Ocak ile Mart ayları arasında televizyon satışlarında ciddi bir gerileme yaşanırken,bu konuda en önemli etki Dolar kurlarındaki artış oldu. Dolar kurlarındaki aşırı yükseklik televizyon fiyatlarının da yükselmesine neden olurken, vatandaşlar yüksek fiyatlar ile televizyon yenilemek istemedi. Buna karşın Euro 2016 ve Dolar kurlarındaki dengelenmeler ile birlikte satışlarda yeniden bir hareketlilik yaşandı. Konuyla ilgili önemli bir değerlendirme Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan’dan gelirken, Euro 2016’nın başlaması ile birlikte geçen 3 haftalık sürede yoğun olarak televizyon satışlarının gerçekleştiğini ve yüzde 15’e varan bir artışın yaşandığını söyledi.

20 Yeni Model

Mayıs ayı itibari ile farklı markaların 20 yeni model ile televizyon sektörüne giriş yaptığını söyleyen Gürcan, yeni televizyon modellerinin yüksek özellikleri ile ilgi gördüğünü söyledi. Türkiye genelinde televizyon satışlarının büyük bir bölümünü gerçekleştiren TeknoSA, Türkiye’de satılan her 10 televizyondan 4’ünü mağazalarında satıyor.  

In this article

Join the Conversation