EVGA’dan Enerji Tasarruflu GTX 950

EVGA da düşük güç tüketim değeri GTX 950 kartını tanıtarak, kullanıcının cep dostu firmalar arasına kendini ekledi. İşte EVGA'nın yeni GTX 950 ekran kartı hakkında detaylar...

812 0
812 0

Konu ekran kartları olunca, yüksek güç tüketimi de beraberinde geliyor. Ancak bazı duyarlı firmalar, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına kulak veriyor ve grafik işlemci birimlerinin daha az güç tüketen sürümlerini geliştiriyorlar.

EVGA da düşük TDP kervanına katıldı

Daha önce GTX 950 için ASUS’un düşük TDP değerine sahip olan kart ürettiğinin haberini yapmıştık. EVGA da o yolu izledi ve düşük TDP değerine sahip olan, yani daha az güç tüketen bir GTX 950 de EVGA’dan geldi.

ASUS Yeni GTX 950 Kartını Tanıttı

Teknoloji konusunda önde gelen firmalardan olan ASUS, NVIDIA’nın GTX 950 yongasının güç tüketim…

Bu hafta içerisinde daha az güç tüketim değerine sahip GTX 950 modeli, EVGA tarafından duyuruldu. Bildiğiniz gibi, düşük TDP değerine sahip, yani, 75 Watt’a kadar olan güç tüketimi durumunda kartlar, ek güç girişine ihtiyaç duymuyor. Bu da kullanıcının hem cebine yarıyor, hem de kasasında daha iyi kablo düzeni yapabilmesini, fazla kablo karmaşası olmamasını sağlıyor.

Anandtech’in haberine göre söz konusu grafik kartında EVGA, bahsettiğimiz gibi NVIDIA’nın GeForce GTX 950 grafik işlemcisini kullanıyor. 2 GB GDDR5 hafıza sunan EVGA, modeline göre bir ya da iki adet DVI konnektör sunacak. Kart ayrıca bir HDMI 2.0, bir adet de DisplayPort çıkışına sahip olacak.

Ancak maalesef EVGA bu modelini satarken, kutu üzerinde özellikle düşük TDP modeli olduğunu belirtmeyecek. Bunu anlamanın tek yolu, ürün model numaralarını bilmek olacak.

In this article

Join the Conversation