Facebook, “beğenmeme” seçeneği artık kullanımda

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Facebook Messenger giderek Facebook’un haber kaynağına benzemeye başlıyor. Yapılan güncellemelerle birlikte yazılan mesajlara ifade bırakmak ve grup konuşmasında yer alan kişileri...

1139 0
1139 0

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Facebook Messenger giderek Facebook’un haber kaynağına benzemeye başlıyor. Yapılan güncellemelerle birlikte yazılan mesajlara ifade bırakmak ve grup konuşmasında yer alan kişileri etiketleyerek mesaj göndermek mümkün oluyor.

Sosyal medya platformu denildiğinde akla gelen ilk alternatiflerden olan Facebook her geçen gün kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un yorum sisteminin baştan aşağı değiştiğini ve canlı yayın özelliğinin masaüstü cihazlara da geldiğini sizlere duyurmuştuk. Yeni güncelleme haber Facebook Messenger cephesinden geldi.

Peki yeni güncelleme ne gibi özellikleri beraberinde getiriyor? Artık size gönderilen mesajlara veya fotoğraflara Facebook gönderilerinde olduğu gibi ifade bırakabiliyorsunuz. Bu ifadelerin özellikle grup konuşmalarını daha keyifli hale getirmesi amaçlanıyor. Üstelik alternatifler arasında beğenmeme tuşunu da görüyoruz. Bunun yanında mesajlaşma sırasında sorulan bir soruya evet veya hayır ifadeleriyle cevap verebiliyorsunuz. Bu alternatif de yazarak cevap verme zorunluluğunu ortadan kaldırmış oluyor.

Tüm bunların yanı sıra bir süredir WhatsApp‘ta yer alan etiketleme özelliği sonunda Facebook Messenger’a da ekleniyor. Bu sayede grup konuşmalarında yazılan bir mesajı direkt muhattabı olan kişiyi etiketleyerek gönderebiliyoruz. Bunun için isimden önce @ ifadesini kullanmak yeterli oluyor. Facebook’un kullanıma sunduğu yeni özelliklerin ne kadar ilgi göreceği ve kullanılacağını ise zaman gösterecek.

In this article

Join the Conversation