Facebook ile Hava Durumunu Öğrenin

Facebook özellikle mobil uygulamasına yönelik pek çok değişikliğe giderken bu konudaki son yenilik hava durumu bilgilerinin uygulamaya eklenmesi oldu.

801 0
801 0

Facebook tarafından yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte kullanıcılara çok daha kapsamlı bir hizmet sunmak amaçlanırken bu konuda alınan yeni bir karar ile birlikte uygulama üzerinden hava durumunun da öğrenilmesi sağlandı. Kullanıcılar Facebook mobil uygulamayı kullandığı takdirde bölgelerindeki güncel hava durumunu da artık öğrenebilecek.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda günlük, haftalık ve aylık olarak kişilerin istediği aralıklarda hava durumlarını öğrenebileceği belirtilirken, üstelik ek olarak bir işlem yapılmasına da gerek yok. Şu an için test aşamasında bulunan uygulama için detaylı analizlerin yapıldığı öğrenilirken iOS ve Android uygulamalarında bu özelliğin kullanılacağı belirtildi. Kişilerin Facebook sayfasını açtığında ekranda hava durumunu da görmek mümkün olacak.

Üstelik saate göre de sürekli güncellenen hava durumu sayesinde kullanıcılar gerçek ve doğru hava tahminlerini alabilme fırsatı olacak. TheWeather.com ile işbirliğine giden Facebook bu konuda hava bilgilerini hava durumu konusunda popüler olan site üzerinden alacak ve kullanıcıların hizmetine sunacak.

Hava durumu her ne kadar küçük bir detay olarak görülse de Facebook tarafından bu kadar önemsenmesinin en önemli nedeni kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını Facebook üzerinden giderebilmesi. Bu açıdan uygulamaların daha kapsamlı bir hale gelmesi için çalışmalarını yürüten Facebook şu an hava durumunu kullanıma sunarken önümüzdeki günlerde pek çok farklı özelliğin de sisteme entegre edilmesi bekleniyor.

In this article

Join the Conversation