Facebook Live Platformu Türkiye’de

2015 yılından itibaren Facebook'ta kullanıma sunulan Live servisinin artık Türkiye'de de kullanılabileceği açıklandı.

810 0
810 0

Facebook’ta kullanıma sunulmasına karşın pek çok ülkede yararlanılamayan Live servisinin artık Türkiye’de dahil olmak üzere 60 farklı ülkede kullanılabileceği açıklandı. Konuyla ili yapılan açıklamada Live servisinin çok daha interaktif olacağı açıklanırken, videolar için artık farklı tepkiler gönderilebilecek.

Facebook’ta son yapılan beğen butonuna alternatif olarak ifadelerin videolar üzerinde de kullanılacağı açıklanırken, Facebook bu özellikleri ile birlikte eski kullanımına göre çok daha iyi bir hale getirildi. Muhteşem, hahaha, inanılmaz, üzgün ve kızgın gibi hazırlanan tepkilerin videoların altında yer alan seçeneklerde de yer alacağı açılanırken, bu özellik ile birlikte videolardaki etkileşimler de artmış olacak. Kişilerin sadece beğen tuşu ile duygularını ifade edememesinden yola çıkan Facebook, videolar üzerinden de bu yönde bir düzenlemeye gitmiş durumda.

Facebook live üzerinden yayınlanan tüm canlı akışlarda kişiler arkadaşlarını da canlı yayına davet edebilecek. Bu sayede kullanıcılar arasında canlı yayınlarda dahi etkileşim yapılmasını sağlayan Facebook, aynı zamanda online arkadaşlar arasındaki iletişimi de arttıracak.

Facebook Live kişilerin kendi ülke sınırlarını da aşmasını sağlarken, en çok izlenen videoları, dünya genelinde en çok beğenilen videoların da görüşmesini sağlayacak. Bu özelliğin artık pek çok ülkede kullanılabilir duruma getirilmesi, kişilerin ilgi göstermesini ve servisi kullanmasını sağlayacak. 

In this article

Join the Conversation