Facebook Mobilde HD Video Desteği Veriyor

Facebook, uzun süredir Android'de eleştiri alan video özelliklerinde önemli iyileştirmeler yaptı. Artık Facebook Android için de HD desteği veriyor.

1040 0
1040 0

IOS uygulaması, HD’de video konusunda uzun süreden beri destek verse de Android uygulaması böyle bir destek sunamıyordu. Android’deki bu özellik hakkında yapılan son açıklamalarda Facebook, Android kullanıcıları için de HD desteği verebilecek. Artık HD kalitede fotoğraf ya da video yükleme konusunda kişiler kolay bir şekilde yeni versiyon ile birlikte destek elde edebilecek. HD içerik yüklemek için yükleme seçeneklerin hemen altında HD video ya da fotoğraf yükleme seçenekleri yer alacak ve bu bölüm üzerinden HD kalitede içerik yayınlamak mümkün olabilecek.

Şu anda Facebook HD özelliğini kapalı betada test edildiği tahmin edilirken bazı ekran görüntüleri de sızdırılmış durumda.

Ayarlardan HD Düzenlenebilecek!

HD konusunda ayar yapmak isteyen kişilerin uygulama ayarları bölümüne göz atması yeterli. Bu bölümde yer alan fotoğraf ve video HD seçenekleri ile HD özellik açılıp kapatılabilecek. 

Videolar İndirilecek!

Netflix tarafından daha önce yapılan açıklamalarda olduğu gibi Facebook için de artık video indirme dönemi başlayacak. Böylece çevrimdışı dönemlerde de indirilen videolar kolay bir şekilde izlenebilecek.  

In this article

Join the Conversation