Facebook’ta 360 Derece Fotoğraf Dönemi Başlıyor

Uzun zamandan beri haber kaynağı üzerinde 360 derece video desteğini veren Facebook artık fotoğrafların da 360 derece olarak paylaşabileceğini açıkladı.

810 0
810 0

Haber kaynağına yönelik pek çok yenilik ve geliştirme yapan Facebook bu doğrultuda önemli bir adım daha attı. Kullanıcıların sosyal medya üzerinden 360 derece destekleyen fotoğraflarını da paylaşabileceği belirtilirken özelliğin aktif hale getirildiği duyuruldu.

Video Sonrasında Fotoğrafa 360 Desteği

Önceki dönemlerde özellikle 360 derece video özelliği ile ön plana çıkan ve bu video desteğini sunan Facebook yaptığı bu hamleyle birlikte fotoğraflara da aynı imkanı getirmiş oldu. Kullanıcıların telefonlarından çektiği özel fotoğrafları paylaşarak çok daha farklı bir deneyim elde etmesi amaçlanırken 360 derece fotoğrafların izlenebilmesi adına fotoğrafın üzerinde sağa ve sola doğru hareket ettirilmesi yeterli olacak.

Kişiler kolay bir şekilde hem fotoğraf yükleyebilecek hem de bu özel fotoğrafları önizleme yapabilecek. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda bu özelliğin özellikle panoramik fotoğraflar için çok daha elverişli olduğu belirtilirken kullanıcıların yüksek çözünürlükler eşliğinde bu fotoğrafları incelemesi, izlemesi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşecek. Kişilerin mobil sürümlerini güncellemesi ve yeni güncelleme ile alınacak özelliğin kullanılabilmesi mümkün olacak.

In this article

Join the Conversation