Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinden canlı yayın yapma özelliği eklenerek, kişilerin canlı aktiviteleri direk site üzerinden paylaşması sağlanmıştır. İşte adım adım Facebook’ta canlı yayın yapma…

942 1
942 1

Periscope gibi sosyal ağların kullanıma sunulması ile birlikte pek çok sosyal medyada da benzer özellikler görülmeye başlanmıştır. Kişilerin canlı yayın uygulamasını kullanabileceği Facebook, bu konuda daha kolay bir kullanıma sahiptir.

Facebook tarafından geliştirilen son yeniliklerden olan canlı yayın, tüm Facebook kullanıcılarına anlık olarak akış sunmak mümkündür.

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook canlı yayın özelliği ile ilk olarak belirtilmesi gereken nokta, özelliğin sadece iOS cihazlarda kullanımda olduğudur. Android işletim sistemli ya da diğer cihazlar üzerinden herhangi bir şekilde Facebook canlı yayını yapılamamaktadır.

iOS üzerinden canlı yayın akışı için durum güncellemesi bölümüne tıklanması yeterlidir. Bu ekranda kişilerin canlı video kaydet ve paylaş özelliğine tıklaması ile birlikte kamera üzerinden akış başlayacaktır. Kişiler istediği konuda canlı yayın yapacağı gibi son dönemlerde giderek popüler olan canlı yayın etkinliklerinde kişi sayısı da artmış durumdadır. Bu açıdan popüler durumdaki etkinlik ile birlikte sizler de daha fazla kişiye sesinizi duyurabilir, takipçinizi arttırabilirsiniz. 

In this article

Join the Conversation