Facebook’ta Güvenlik Açığı: Şifrenizi Değiştirin!

Facebook'ta tespit edilen bir güvenlik açığı nedeniyle tüm kullanıcılara şifre değiştirme çağrısı yapıldı.

712 0
712 0

Sosyal medyalara yönelik son zamanlarda saldırılar artarken, bu konuda pek çok açığın da bulunduğu ortaya çıktı. Son olarak gündeme gelen haberlerde Facebook’ta önemli bir güvenlik açığının tespit edildiği ve kullanıcıların hesaplarının güvensiz olduğu ifade edildi. Bu açık nedeniyle herhangi bir mağduriyet yaşamak istemeyen tüm kullanıcılara konuyla ilgili çağrı yapılırken, tüm kullanıcıların şifresini değiştirmesi istendi.

Hackerdan Hamle Geldi!

Facebook’taki güvenlik açığı ile ilgili Devcore’den Orange Tsai takma adını kullanan bir hackerın yararlandığı ve siteye arka kapı yerleştirdiği öğrenilirken, bu sayede hesaplara erişimin çok kolay bir şekilde sağlanabileceği ifade edildi. Şifre değiştirme işlemlerinin yapılması halinde bu konuda önlemin alınabilecek olması tehlikenin kolay bir şekilde giderilmesini sağlarken, bu konuda kullanıcıların şifre değiştirmesi yeterli olacak.

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook şifresini değiştirmek isteyen kişilerin bu konuda sosyal medya hesabı ile oturum açması ve ardından sağ üst köşede yer alan hesap ayarlarından güvenlik üzerinden şifre değiştirme işlemlerini yapması gerekiyor. Şifre değiştirme ekranında kişileri mevcut şifre ile birlikte iki defa yeni şifreyi yazması gerekirken, bu sayede kolay bir şekilde şifre değişikliği yapılabiliyor. Yeni şifrenin kolay bulunabilir olmaması ve sayı, harf ve özel karakterler içermesi, kırılması konusunda işleri daha zorlaştıracağından dolayı kişilerin olabildiğince zorlu şifreler belirlemesi gerekiyor.  

In this article

Join the Conversation