Facebook’tan Bağış Toplanabilecek

Facebook tarafından kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik yapılan geliştirme büyük beğeni topladı.

729 0
729 0

Finansal açıdan zor durumda bulunan ve özellikle belli bir amaca hizmet ederek kar amacı gütmeyen kuruluşlar artık Facebook üzerinden bağış toplayabilecek. Konu ile ilgili Facebook tarafından yapılan son tanıtımlarda internet üzerinden Facebook aracılığı ile bağış toplamanın çok daha kolay olacağı ve bu bakımdan böyle bir sistemin kullanıma sunulmasına karar verildiği belirtilirken kullanıcılar milyonlarca üyesi bulunan sosyal medya üzerinden destek çağrılarında bulunabilecek ve aynı zamanda bağış yapılmasını mümkün hale getirebilecek.

Ticari Kuruluşlar Yararlanamayacak

Konu ile ilgili yapılan resmi tanıtımlarda sistemin özellikle kar amacı gütmeyen ticari kuruluş olarak işlem yapmayan dernekler ya da sosyal toplum örgütleri tarafından kullanılacağı belirtilirken şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde bu özellik kullanıma sunulacak. Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı zamanda bu durum bir test niteliği de taşırken burada yapılacak işlemlerin ardından başarıya ulaşılmasının ardından bağış toplama uygulamasının dünya genelinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Bağış toplamanın internet üzerinden yapılabilir olması çok daha kolay bir şekilde gelir elde etmeyi mümkün kılarken bağış ile ilgili çağrıların haber akışında yer alacağı ve aynı zamanda kişilerin birbirlerine davet yollayarak bağış için teşvik yapabileceği de belirtildi. 

In this article

Join the Conversation