Facebook’tan Google Chrome İçin Eklenti

Sosyal medya alanında en etkili sitelerden birisi olan Facebook kullanıcıları için Google Chrome'a özel bir eklenti yayınladı.

644 1
644 1

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden olan Facebook yine dünya genelinde en çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Google Chrome’a yönelik özel bir eklenti hazırladı. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda kişilerin artık internette yer alan içerikleri saklayabilmesinin mümkün olduğu belirtildi.

Save To Facebook Adı Verildi

Save To Facebook adı verilen bu eklenti sayesinde kişiler çok daha kolay bir şekilde Facebook kullanımını sağlayabilecek. İstenen yazıların, videoları ya da makalelerin ilgili özellikle saklanabilmesi ve daha sonra takip edilerek incelenebilmesi mümkün. Bu bakımdan Google Chrome kullanılması zorunlu olurken Google Chrome üzerinden kurulacak eklenti sayesinde bu özellik istenildiği zaman kullanılabilecek. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Facebook tarafından 2014 yılında kullanıma sunulan kaydedilenler bölümünün daha da aktif bir şekilde kullanılmasını amaçlandığı belirtildi.

Bu bakımdan yeni geliştirilen eklentinin kullanılması ile birlikte Facebook’ta mevcut olan kaydedilenler bölümü daha etkili bir şekilde kullanılabilecek. Bu özelliğinin kullanımı sırasında kişiler internet kullanımı sırasında sürekli Facebook ile iletişim halinde olabilecek ve istediği web sayfalarını Facebook’un bu özelliği ile kayıt altına alabilecek. Bu bakımdan özelliğin kullanılması ve kullanıcılar tarafından tercih edilmesi ile Facebook her zaman kullanıcıların internet kullanımında arka planda yer alacak. 

In this article

Join the Conversation