vivo, X20 Plus'ı 28 Ekim'de, vivo X20'nin yaklaşık 1 ay sonra satmaya başlayacak.

1327 0

Telefon, vivo’nun web sitesinin yanı sıra Tmall, Sunning ve JD gibi çeşitli perakendeciler aracılığıyla önceden sipariş verebilir durumda.

400 bin civarında kişi, JD’nin web sitesinde vivo X20 Plus’a ilgi duydu.

X20 Plus, 3,498 CNY’ye (yaklaşık 449 €) mal olur. 64GB modelini Black, Rose Gold ve Gold’da alabilirsiniz. vivo X20 Plus, 6.43 inç 1080×2160 piksel 18: 9 Süper AMOLED ekran, Snapdragon 660 yonga seti, 4GB RAM ve arkasında 12MP + 5MP çift kamera içeriyor.

In this article

Join the Conversation (0)

Son elde edilen bilgilere göre, uygun fiyatlı iPhone X modeli yakında gelecek...

1419 0

Amerika’da 999 dolara etiketiyle olay yaratan iPhone X için Apple farklı bir strateji uygulayacak. Macotakara’nın kaynaklarına göre, Cupertinolu şirket önümüzdeki sene uygun fiyatlı iPhone X modelini duyuracak. Fakat bu model beklendiği kadar uygun olmayacak.

Elde edilen bilgilere göre, uygun fiyatlı iPhone X aynı iPhone X tasarımı ile gelecek. OLED ekran, Apple A11 Bionic yonga setine sahip olacak. 899 dolara satılması beklenen cazip fiyatlı iPhone X’in hangi özelliklerinin kırpılacağı ve ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor.

Apple’ın uygun fiyat anlayışının biraz değişik olduğunuda belirtelim. Uyfun fiyatlı iPhone X’in fiyatı iPhone 8 Plus’tan pahalı olacak.

Sizce Apple’ın uygun fiyatlı iPhone X projesi hayata geçecek mi?

In this article

Join the Conversation (0)

Samsung, sesli asistanı Bixby'nin yeni sürümü olan Bixby 2.0'ı resmen duyurdu. Peki Bixby 2.0 bizlere neler sunacak...

1286 0

Apple’ın Siri’sine rakip olan Samsung Galaxy s8 ile Bixby ismini verdiği sesli asistanını duyurmuştu. İlk başlarda İngilizce dilini zor algılayan Bixby aldığı güncellemeler ile sorunları giderildi. Fakat Samsung’un ilgi görmeyen sesli asistanı için, Galaxy S8’de Bixby’i aktif etme tuşunu devre dışı bırakma opsiyonunu kullanıcılarına sunmak zorunda kalmıştı.

Bixby 2.0 ile kullanım alanı genişleyecek. Güney Koreli teknoloji devi, hatalarından ders alarak bugün Bixby’nin yeni sürümü olan Bixby 2.0’ı resmen duyurdu. Bixby 2.0 akıllı telefonlarıyla beraber televizyon loT destekli buzdolabı, hoparlör ve diğer elektrikli ev aletlerine hükmedebilecek. Mesela, Bixby ile buzdolabı derecenizi düşürebilecek, klimanızın sıcaklığını ayarlayabilir ve Samsung TV’nizi yönetebileceksiniz. Yine sadece İngilizce ve Korece dil seçenekleri destekleyen Bixby 2.0’ın artık daha doğal bir konuşma yapısına sahip olduğunu belirtelim.

Bakalım Samsung Bixby 2.0 ile rakipleri karşısında nasıl bir performans sergileyecek?

In this article

Join the Conversation (0)

Ortaya çıkan yeni strateji analizi verilerine göre Apple Watch, son çeyrekte yüzde 63'lük pazar payını elde etmiş.

1058 0

Apple’ın dün kayıt yaptığı çeyreği takiben Strategy Analisti tatil çeyreğinde Apple Watch’ın performansını gösteren yeni verileri ortaya çıkardı. Rapora göre Apple Watch ile rekora sahip. Bugünkü verilerin bu güçlü performansı gösterdiği analist tarafından öne sürülüyor. 

Bir bütün olarak satış takibi yapan endüstri, yıllık yüzde 1 artarak 2016 yılında 8,2 milyona kadar yükseldi. Verilere göre, Apple Watch, geçen çeyrekte yüzde 63,4’lük bir pazara sahip oldu. Samsung, pazarın yüzde 9,8’iyle ikinci sırada geldi. Apple Watch,  2015 yılının son çeyreğinde 5,1 milyon olan hafif çeyreklik sevkiyatlar görmüştü. 

Apple’ın bu çeyrekteki başarısı, şirketin mal varlığına büyük bir yığın bırakmasını sağladı. Apple’ın Serisi 2 Serisi için talep batı pazarlarında tatil çeyreğinde de “şaşırtıcı derecede güçlü” olarak nitelendiriliyor. 

Tim Cook, tatil sezonu boyunca Apple’ın rekor bir çeyrek gördüğünü sürekli vurguladı ve tatil talebinin o kadar güçlü olduğunu belirtti ki Apple buna ayak uyduramadı. Analist firmaları en iyi tahminleri yapar bunlardan biri Strategy Analytics  ancak bunlar tamamen doğru olduğu garanti edilemez.

Apple, bir bütün olarak dün 78.4 milyar dolar gelirle 17.89 milyar dolar kar bildirdi. Şirket, 78.3 milyon iPhone, 13 milyon iPad ve 5.3 milyon Mac sattı.

Peki siz Apple’ın pazarda büyümesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 

In this article

Join the Conversation (0)

Google'ın piyasaya sürdüğü Android 2.0 akıllı saatler kendini göstermeye başladı..

1243 0

Google’un yaklaşan Android saatler sızdırılan görüntülerde ortaya çıktı. Android Wear 2.0 ile gelmesi beklenen Google’un işi kolaylaştırmak için OS’un daha iyi özelliklerine sahip iki çift yeni akıllı saat tanıtması bekleniyor. Raporlara göre, Google yeni akıllı saatleri için LG ile birlikte çalışıyor. Daha sportif bir ve daha narin bir model onların en büyük tasarım sorunu ancak ikilinin bunun üzerine çalışacağı konuşulsa da yine farklı birşey görmeyeceğiz gibi.. 

Daha önce ortaya çıkan söylentileri teyit eden TechnoBuffalo’daki çalışanlar bir çift süper düşük çözünürlüklü basın fotoğrafları sayesinde saatlerin neye benzeyeceğini gösteren ilk somut kanıtla geldi. Ayrıntılı olarak bu özellikleri ortaya koymak şuan için çok zor. Ancak fikir edinmek için gayet kolay. Sızdırılan görüntüler LG’nin daha kadınsı olan modellerine benziyor. Diğer model ise erkeksi ve oldukça sağlam görünüyor. Muhtemelen sporcular için hazırlanmış saatler.

Her iki model de büyük görünüyor. Dİjital tepe işlevi ise Apple Watch’a benzer bir şekilde olduğunu gösteriyor. Daha büyük spor modeli işlevlerin net olması açısından kenarlarını çevreleyen ekstra düğmelere sahip. 

Söylentilere göre, LG Watch Sport’un 1.38 inçlik 480 x 480 ekran, 430mAh pil ve 768MB RAM taşıyan tamamen katlanabilir model olması bekleniyor. Diğeri ise 1.2 inç 360 x 360 ekran, 240mAh pil ve 512MB RAM ile biraz daha az spesifikasyona sahip olacak.

Her iki saatin de 9 Şubat’ta tanıtılması bekleniyor. Bu nedenle daha net görüntülere ancak o tarihte ulaşabiliriz. Google’ın LG ile çalıştığı yeni saatlerin fiyatları hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Sızdırılan görüntülere göre Google’un saatleri sizce nasıl? 

In this article

Join the Conversation (0)

Tizen gelişmeye devam ediyor. Samsung'un işletim sisteminin yeni cihazlarda test edildiği ortaya çıktı.

1165 0

Ezberci görünüyor ama Samsung’un iki yeni planı var. Samsung‘un işletim sistemi yeni cihazlarla birlikte gelişiyor diyebiliriz. Galaxy S8 ve S8+’ın tanıtım etkinliğinin gerçekleştirilmesi bununla birlikte satışlarının başlamasından sonra Samsung, rotayı haliyle diğer projelerine çevirdi. Güney Koreli teknoloji devinin yakın zamanda yeni nesil Note modeliyle birlikte kendi işletim sistemi olan Tizen’in yeni versiyonuyla donanmış Z4 modeli bulunuyor.

Samsung, eğer Tizen’i kullanırsa dengeleri değiştirecek ve mobil pazarda tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başaracak. Bu yıl tanıtılacak olan telefonda Tizen 3.0’ın yer alma ihtimali oldukça yüksek. Yeni işletim sisteminin kullanıcılara hızdan taviz vermemesi bekleniyor. Telefon ayrıca akıllı saat ve televizyonlarda da etkileyici olacak. Aynı zamanda Samsung’un Tizen’deki güvenliğini daha ciddiye alması da bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan rapora göre Tizen işletim sisteminin güvenlik açıkları ile dolu olduğuna yer verilmişti. Samsung, dolayısıyla bu kötü şöhretinden kurtulmalı.. Tizen’in mobil pazarda güçlü bir rakip olabileceğini düşünmek şuan için biraz zor. Ancak Samsung, güncel API’lar ile donatıp düşük maliyetli cihazlarına sunma politikasından vazgeçerse belki Tizen, mobil pazarda rakip olabilir. Genel olarak bakarsak, Samsung’un Tizen’de yararlı gelişmeler kaydettiğini görmek güzel ama yazılımın mobil sürümünün temel kullanılabilirlik ve uygulamalar gibi konularda hala Android ve iOS’un gerisinde kaldığını unutmamalıyız.

In this article

Join the Conversation (0)

2017 güvenlik güncelleştirmeleri ilk meyvelerini Pixel ve Nexus modellerine vermeye başladı. Peki hangi cihaz yeni güncellemeyi aldı?

1328 1

Google sadece Nexus cihazları için güvenlik güncellemeleri yayınladı. Aşağıda listelenen cihazlardan herhangi birine sahipseniz doğrudan güncellemeyi alabilirsiniz. OTA aracılığıyla güncellemeyi indirme işini gerçekleştirebilirsiniz.

Google ayrıca yeni güvenlik yamasıyla ilgili bazı ayrıntılara da yer verdi. Google ayrıca yeni 2017 güvenlik yamaları ile ilgili ayrıntıları yayınladı. Bunlar Google “Kritik” olarak etiketlenmiş olan 16 sorunları düzeltmekle doğrudan ilgili. Medya dosyalarını işlerken e-posta, web tarama ve MMS gibi yöntemlerle etkilenen bir cihazda uzaktan kod yürütülmesine ilişkin güvenlik düzeltilmeleri yapıldı.

Güncellemeyi alan cihazların listesi
Google Pixel XL (N2G47O)
Google Pixel XL Deutsche Telekom (N2G47T)
Google Pixel XL Verizon (NHG47L)
Google Pixel (N2G47O)
Google Pixel Deutsche Telekom (N2G47T)
Google Pixel Verizon (N2G47L)
Pixel C (N2G47O)
Nexus 6P (N2G47O)
Nexus 5X (N2G47O)
Nexus 6 (N6F27C)
Nexus Player (N2G47R)
LTE Nexus 9 (N4F27B)
Wi-Fi Nexus 9 (N4F27B)

In this article

Join the Conversation (1)

LG'nin sevilen amiral gemisi modeli G6'nın mini versiyonu geliyor. Sizinde tahmin edeceğiniz üzere LG G6'nın daha küçük bir versiyonu..

1113 0

Yakın zamanda piyasaya çıkan LG G6’nın yakın gelecekte küçük bir kardeşi olabilir. Yeni bir rapor şirketin LG G6 mini üzerinde çalıştığını ve büyük kardeşiyle aynı ekran oranına sahip olabileceğini iddia ediyor. Rapor, telefonla ilgili dahili bir LG belgesini gördüğünü iddia eden TechnoBuffalo’dan geliyor.

LG G6 mini’nin (resmi bir kod adı değil bu arada) LG G6’daki 5.7 inç ekrana kıyasla 5.4 inç ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Ancak, 18: 9 ekran oranını koruması da söz konusu. Ayrıca raporda küçük telefonun ekran-gövde oranının yüzde 80’in biraz altında olacağı da belirtildi. Bunun dışında, bu iddia edilen LG G6 mini’nin donanım özelliklerine, fiyat etiketine ve olası yayınlanma tarihine ilişkin başka hiçbir bilgi yok.

Peki siz daha küçük bir LG G6’yı satın almak ister misiniz?

In this article

Join the Conversation (0)

Nintendo tarafından piyasaya sunulan Pokemon Go adı verilen oyunun önümüzdeki günlerde Japonya'da da resmen açılacağı ifade edildi.

16103 0

Pokemon Go adı verilen oyun Pokemon efsanesini kullanıcılara tekrar sunarak farklı bir heyecan ve deneyimin yaşanmasını sağlıyor.

Kısıtlamalar Kaldırılıyor

Oyun başlangıç olarak oldukça kısıtlı ülkelerde kullanıma sunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde 26 Avrupa ülkesinde daha kullanıma sunulan ve böylece 34 farklı ülkede oynanmaya başlayan Pokemon Go’nun yeni bir ülkeye daha açılacağı ifade edildi. Oyunun oynanacağı yeni ülke Japonya olurken milyonlarca oyuncu ülkede oyunun kullanıma sunulmasını bekliyordu.

McDonald’s Şubeleri Gyms Olacak

TechCrunch’da yer alan habere göre Japonya’da kullanıma sunulacak oyun ile ilgili yapılan açıklamalarda aynı zamanda önemli bir gelişme de paylaşıldı. Japonya genelinde hizmet veren ve yüzlerce şubeye sahip olan McDonald’s ile yapılan anlaşmalar dahilinde tüm ülkede şubeler oyundaki Gyms merkezleri olacak. Bu gelişme ile birlikte oyunu oynamak isteyen kişilerin sürekli restorantlara uğraması ve buradaki gyms’lerde savaş yapması gerekecek. Bu durum da kuşkusuz McDonald’s satışlarını arttıracak.

Sponsorluklar Artabilir

Dünya genelinde daha fazla noktanın özel bir işbirliği ile Pokemon merkezleri olması beklenirken bu konuda önümüzdeki dönemlerde ücretli bir şekilde reklam servisinin de kullanıma sunulması bekleniyor. Oyunun milyonlarca kişi tarafından oynanması bu konuda pek çok markanın reklam ve tanıtım hizmetleri için uygulamayı kullanmasını da sağlayabilir. Ayrıca konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda sponsorluk servislerinin de kullanılabileceği ve böylece çok daha farklı gelişmelerin oyun içerisinde yaşanabileceği ifade edildi.

In this article

Join the Conversation (0)

1299 TL’lik satış fiyatıyla fiyat / performans oranı bir hayli yüksek olan Türk Telekom Honor 7 modelinin özelliklerini sizler için derledik.  Türk Telekom Honor 7 özellikleri Yekpare metal...

2816 1
Honor 7

1299 TL’lik satış fiyatıyla fiyat / performans oranı bir hayli yüksek olan Türk Telekom Honor 7 modelinin özelliklerini sizler için derledik.

 Türk Telekom Honor 7 özellikleri

Yekpare metal bir kasayla karşımıza çıkan telefon, en kalın noktasında 8.5 mm kalınlığa ve 157 gram ağırlığa sahip. Arka tarafında oldukça hızlı bir şekilde çalışan parmak izi sensörünün dikkat çektiği telefonda ayrıca farklı işlevler atayabildiğimiz bir de akıllı tuş yer alıyor.

turk-telekom-honor-7-hizli-bakis
Honor 7

5.2 inç boyutlu ekranda Full HD çözünürlük sunan telefonun ekranı Corning Gorilla Glass 3 çizilmelere ve darbelere karşı cam teknolojisiyle korunuyor. Gücünü sekiz çekirdekli Kirin 935 işlemcisinden alan Türk Telekom Honor 7‘de bu işlemcinin yanı sıra 3 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı ve128GB‘a kadar microSD kart desteği ve 3100 mAh batarya bulunuyor.

20 MP‘lik arka kamerasıyla öne çıkan cihazda, flaş destekli 8 MP’lik bir de ön kamera bulunuyor.

  • Boyut: 143.2 x 71.9 x 8.5 mm 157 gram
  • Ekran: 5.2 inç Full HD
  • İşletim Sistemi: Android 5.0.1 Lollipop
  • İşlemci: Kirin 935
  • Grafik birimi: Mali-T628 MP4
  • RAM: 3 GB
  • Kamera: 20 Megapiksel, çift tonlu LED flaş, 8 Megapiksel LED flaşlı ön kamera
  • Batarya: 3100 mAh
  • Depolama: 16 GB (microSD kart desteği var)

honor7

In this article

Join the Conversation (1)

Apple tarafından yapılan son açıklamalarda MacBook konusunda renk için farklı bir tercih yapıldığı görüldü.

2611 0

Apple 2015 yılında ilk defa satışa çıkardığı 12 inç büyüklüğündeki MacBook için bu yıl yeniliğe gitti. Yüksek performans sunan ve kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören MacBook için renk konusunda değişikliğe giden Apple, pembe olarak tanımlanabilecek rose gold seçeneğini de ekledi.

 

pembe macbook

Apple tarafından böyle bir karar alınması beklenmezken, konuyla ilgili hiçbir bilginin de sızdırılmamış olması dikkatlerden kaçmadı.  Renk olarak değişen cihazda bazı iyileştirmeler de yapıldığı görülürken, 12 inçlik  yeni hali ile satışa çıktı.

Macbook’un Özellikleri Neler?

12 inç ekranda herhangi bir değişiklik bulunmazken Retina desteği devam ettiriliyor. 2304×1440 çözünürlüğü ile kullanım sunan macbook’ta en önemli iyileştirme işlemci.  Intel’in 6. nesil işlemci serisi olarak adlandırılan Skylake cihazda tercih edilirken, bu sayede performansta da ciddi bir iyileştirme yapılmış durumda.

Grafik konusunda da yükseltme yapan Apple, Graphics 515 çipi ile yüzde 25’e varan grafik kalitesi elde etmiş durumda.

Cihaz için 4 farklı renk seçeneği olduğu ifade edilirken, özellikle yeni eklenen rose gold büyük bir ilgi görüyor. Rose gold dışında Macbook’ta tercih edilebilecek diğer renkler ise gümüş, altın ve uzay grisi.

Yenilenen Macbook’lar Türkiye’de 5199 TL ve 6299 TL olmak üzere iki farklı fiyattan satışa sunulacak.

 

 

In this article

Join the Conversation (0)

Google, gelecek hafta düzenlenecek olan Geliştiriciler Konferansı'nda, Android VR sanal gerçeklik başlığını tanıtacak. Google, birkaç yıl önce tamamen mali May 13, 2016

2307 0

Google, gelecek hafta düzenlenecek olan Geliştiriciler Konferansı’nda, Android VR sanal gerçeklik başlığını tanıtacak.

Google, birkaç yıl önce tamamen maliyet odaklı geliştirdiği Cardboard ile sanal gerçeklik pazarına giriş yapmıştı. Aradan geçen zamanda şirketin bir yandan da Android VR adını verdiği özel bir sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalıştığı biliniyor.

Son söylentilere göre bu ürün, 18 – 20 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Google I/O (Geliştiriciler Konferansı) sırasında tanıtılacak. Tahminlere göre Android VR, Oculus Rift ya da HTC Vive’dan daha düşük profilli olacak, onlar kadar yüksek performans sergilemeyecek.

Ancak cihazın, Samsung’un Gear VR’ından daha güçlü olacağı da söyleniyor. Google’ın tamamen mobil odaklı sanal gerçeklik başlığının fiyatı hakkında şimdilik hiçbir bilgi yok.

In this article

Join the Conversation (0)

General Mobile’ın akıllı telefonu GM 5 Plus Türkiye’de satışa sunuldu. Şubat ayında MWC etkinliğinde tanıtılan akıllı telefon sonunda ülkemizde satışa sunuldu. Android One platformunda yer alan akıllı telefonda, uzay...

2227 0
General Mobile GM 5 Plus

General Mobile’ın akıllı telefonu GM 5 Plus Türkiye’de satışa sunuldu.

Şubat ayında MWC etkinliğinde tanıtılan akıllı telefon sonunda ülkemizde satışa sunuldu. Android One platformunda yer alan akıllı telefonda, uzay grisi, gümüş, altın ve roze altın olmak üzere dört farklı renk seçenekleri bulunuyor.

GM5 Plus’da işlemci olarak Qualcomm’un Snapdrogan 617 modeli bulunuyor. 3 GB Ram ve 32 GB dahili depolamam alanının kullanıldığı akıllı telefonun depolama alanı SDkart ile 128 GB’a kadar arttılabiliyor. Android 6.0 Marshmallow ile gelen akıllı telefonda, Full HD çözünürlüğe sahip Corning Gorilla Glass 4 ile korunan 5.5 inç boyutunda bir ekran bulunuyor. 7.9 mm’lik kalınlığa sahip olan akıllı telefonda, 3100 mAh’lik bir batarya bulunuyor.

General Mobile GM 5 Plus

Şuan için Türkiye satış fiyatı 999 TL, operatör firmalarından veya mağazalardan satın alabilirsiniz. GM 5 Plus, Turkcell ve Vodafone satış noktalarında tarifeye ek olarak 12, 24 ve 36 ay taksit seçenekleriyle satın alınabiliyor.

General Mobile GM 5 Plus

 

In this article

Join the Conversation (0)

SanDisk iXpand iPhone ve iPad için Geliştirilen Flash Diski Tanıttı SanDisk iXpand, iPhone ve iPad cihazlar için geliştirilen yeni bir flash sürücü. 16 GB’tan 128 GB’a kadar depolama çözümü...

2181 1

SanDisk iXpand iPhone ve iPad için Geliştirilen Flash Diski Tanıttı

SanDisk iXpand, iPhone ve iPad cihazlar için geliştirilen yeni bir flash sürücü. 16 GB’tan 128 GB’a kadar depolama çözümü sunan iXpand Flash Drive, Lightning ve USB 3.0 desteğiyle geliyor.

SanDisk iXpandSanDisk iXpand

Çoğu iPhone ve iPad kılıfıyla uyumlu olan iXpand flaş sürücü, cihaz ile birlikte gelen iXpand Drive uygulaması ile daha geliştirilmiş kullanıcı deneyimi sunuyor. Uygulama ile kullanıcılar çektikleri video ve fotoğrafları, iPhone ve iPad’leri yerine doğrudan sürücü üzerinde kaydederek anında telefonlarında daha fazla alan kazanıyor. Uygulama aynı zamanda popüler sosyal medya sitelerindeki içeriklerin otomatik olarak yedeklenmesini sağlarken müzikleri doğrudan çalabiliyor.

SanDisk iXpand

Yeni nesil iXpand Flash Drive için geliştirilen iXpand Drive uygulaması App Store üzerinden iPhone ve iPad’lere yüklenebiliyor. iXpand Flash Drive, iPhone veya iPad cihazlara bağlandığı an uygulama açılarak kullanıcıların anında depolama alanlarını genişletmelerini, içeriklerine ulaşmalarını ve bu içerikleri kolaylıkla yönetmelerini sağlıyor.

Yurtdışında 16 GB, 32 GB, 64 GB ve 128 GB kapasitelerinde satışa sunulan iXpand Flash Drive sırasıyla 50, 70, 90 ve 130 dolar satış fiyatına sahip. Cihazın Türkiye fiyatları ise henüz belli değil.

In this article

Join the Conversation (1)

90'lı yıllara damga vurmayı başaran Pokemon adlı çizgi film hala oldukça popüler durumda. İOS ve Android platformları için hazırlanan Pokemon GO'nun ilk ekran görüntüleri geldi.

2069 0

Pokemon GO isimi ile Pokemon ve oyun severlerin beğenisine sunulan Pokemon GO’dan yeni ekran görütüleri geldi. Geçtiğimiz günlerde Pokemon GO iOS ve Android işletim sistemlerine özel olarak kullanıma sunulurken, son sürüm oldukça iddialı .Oyunun kısa tanıtımının hemen peşinden pek çok kişinin oyuna alakasının oldukça fazla olduğu görülürken, Pokemon GO için oyun severler ilk görüntüleri paylaşmaya başladı.

Çok Daha Değişik!

Pokemon GO ile birlitke artık çok daha gelişmiş bir oyun tecrübesinin sunulduğu görülürken, ekran görüntülerinden de anlaşılacağı gibi bir evvelki versiyonlara göre oyun çok daha başarılı vaziyette. Tasarım ve grafikleri ile beraber Pokemon GO oyununun çok daha sevileceği düşünülürken, oyunda oyuncuların birbiriyle etkileşimde olabileceği belirtildi.

Tanıtımlarda karakter ve pokemonlara değin bilgiler ele geçirilemezken, paylaşılan görüntülerde, oluşturulan karakterler ve pokemonlar konusunda ayrıntılara da ulaşmak olası oldu.

Ne Zaman Çıkacak?

Pokemon GO’nun çıkış tarihi ile alakalı net bir izahın yapılmaması, bu konudaki suallerin da yanıtsız kalmasına kapı aralarken, 2016’nın sonuna kadar bu oyununun oyun severler ile buluşması bekleniyor.

Yalnızca iOS ve Android işletim sistemlerinde oynanabilecek oyun bu açıdan oldukça değişik olacak.

Pokemon GO Pokemon GO Pokemon GO

In this article

Join the Conversation (0)

Elektrikli bisikletler çıkalı çok oldu ancak fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yeteri kadar ilgi görmedi. Bisiklet tutkunlarını büyük bir masraftan kurtaran, GeoOrbital adı verilen elektrikli tekerlek normal bisikletleri elektrikli bisiklete...

1940 4
Elektrikli Tekerlek

Elektrikli bisikletler çıkalı çok oldu ancak fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yeteri kadar ilgi görmedi. Bisiklet tutkunlarını büyük bir masraftan kurtaran, GeoOrbital adı verilen elektrikli tekerlek normal bisikletleri elektrikli bisiklete çeviriyor.

Elektrikli Tekerlek Özellikleri ve Fiyatı

Daha önce SpaceX ve Ford için çalışan geliştiricilerin ürettiği bu tekerlek, normal bisiklete takılıyor ve bisikleti elektrikli hale getiriyor. 26 inç, 28 inç ve 29 inç seçeneklerinin bulunduğu tekerleğin 80 kilometre boyunca bisikletin saatte 30 kilometre hızla hareket edebilmesini sağladığı belirtiliyor. USB girişi sayesinde pedal çevrildiğinde ve frene basıldığında cihazların şarj edilmesi mümkün oluyor. Sunduğu bu özelliklerle dikkat çeken GeoOrbital’in bir de eksi yönü bulunuyor. Tekerin üzerindeki mekanizma nedeniyle bisikletin ağırlığı 5 ile 7 kilogram artıyor.

Elektrikli Tekerlek

Kickstarter’da aradığı desteği bulan proje kapsamında GeoOrbital’e sahip olabilmek için en az 649 dolar destek vermek gerekiyor. Ürünün kasım ayında destekçilere ulaştırılacağı ifade ediliyor.

In this article

Join the Conversation (4)