Firefox iOS Uygulaması Yüzde 40 Daha Hızlı

iOS işletim sistemine özel olarak yeni bir güncelleme sunan Firefox’un, iOS işletim sisteminde yüzde 40 oranında daha hızlı çalıştığı açıklandı.

853 0
853 0

Dünya genelinde Google Chrome’un ardından en çok tercih edilen internet tarayıcılarından birisi olan Firefox, iOS işletim sistemine yönelik önemli bir güncelleme yaptı. Yapılan güncellemeyle birlikte özellikle performans anlamında büyük bir artış yaşanan tarayıcı bir önceki versiyonlarına göre yüzde 40 daha hızlı bir hale geldi.

iOS sürümüne özel olarak yapılan bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık daha hızlı bir web tarayıcısı deneyimleyebilecek. Yapılan açıklamalarda kişilerin yeni özellikten yararlanabilmesi adına güncelleme alması gerektiği belirtilirken yeni güncellemeyle birlikte herkes bu performanstan yararlanmaya başlayabilecek

Neler Gelecek?

CPU’yu %40, RAM’i ise %30 daha az kullanmaya başlayan Firefox bu sayede yüzde 40’lık bir performans artışı sağlarken yeni versiyon ile birlikte pek çok farklı özellik de kullanıma sunulmuş durumda.

Arama Kolaylığı Geliyor

Kullanıcılar bir internet sitesinde dolaşırken internet sitesi içerisinde arama yapmak istemesi halinde sitedeki arama bölümünü bulmak yerine direkt adres çubuğundaki arama bölümü üzerinden arama yapabilecek. Böylece kişilerin site üzerinde arama yapabilmesi kolay bir şekilde sağlanacak. Bu açıdan bakıldığında kişileri oldukça etkin bir internet tarayıcısı beklerken kullanıcılar yeni güncellemeyle birlikte çok daha pratik ve performans sunan bir tarayıcıyı deneyecek.

In this article

Join the Conversation