Firefox’tan Dev Güvenlik Adımı

Firefox için önümüzdeki günlerde yeni bir güncellemenin yapılacağı belirtilirken bu güncelleme ile birlikte artık tarayıcının çok önemli gizlilik özelliklerine sahip olacağını açıkladı.

662 0
662 0

Tarayıcılar arasındaki rekabette Google’un liderliği görülürken Firefox yarışı bırakmak niyetinde değil. Pazardan daha fazla pay almak adına farklı özellikleri kullanma sunan Firefox önümüzdeki günlerde kullanıma sunacağı yeni özellik ile birlikte şimdiden dikkat çekmeyi başarmış durumda.

Tor Güvenliği Geliyor

Güvenlik üzerine çalışmaların yapıldığı yeni tarayıcı ile birlikte gelişmiş gizlilik alt yapısı ile bilinen tor tarayıcıdaki benzer bir altyapı kullanılacak. Bu bakımdan Firefox güvenlik adına çok da yetkili bir hale getirilirken bu tarayıcıyı kullanan kişiler de güvenliği daha iyi bir şekilde sağlanabilecek.

Yeni özelliğin Firefox 50’nin final sürümüyle birlikte kullanıcılara sunulması beklenirken bu özelliğin kullanıma sunulması güvenlik adına çok önemli bir avantaj sağlayacak. Tor tarayıcıların çok fazla tercih edilmesindeki en önemli sebep kullanıcıların güvenliğinin sağlanması olurken Firefox tarafından böyle bir hamlenin yapılması pek çok kişinin tarayıcıda Firefox’a dönmesine neden olabilir. Bu bakımdan bu özellik ile birlikte pazardaki dengelerin de değişmesi beklenirken yeni özelliğin ne zaman güncelleme ile sunulacağı bilinmediğinden dolayı kullanıcılarda da büyük bir bekleyiş başlamış durumda.

In this article

Join the Conversation