Akıllı telefonlar için “Force Touch” duyarlı ekran uygulaması

Force Touch Uygulaması Michigan Üniversitesi’deki mühendisler rastgele bir telefonun ekranını basınca duyarlı ekrana dönüştüren Force Touch uygulaması geliştirdi. Rastgele bir donanıma ihtiyaç duymadan piyasadaki telefonların ekranlarını ve gövdelerini basınca duyarlı...

644 0
644 0

Force Touch Uygulaması

Michigan Üniversitesi’deki mühendisler rastgele bir telefonun ekranını basınca duyarlı ekrana dönüştüren Force Touch uygulaması geliştirdi. Rastgele bir donanıma ihtiyaç duymadan piyasadaki telefonların ekranlarını ve gövdelerini basınca duyarlı hale getiren Force Phone isimli uygulamanın telefonlardaki hoparlör ve mikrofon yardımıyla çalıştığı belirtiliyor.

Uygulamanın insan sesinin duyamadığı 18 kHz’lik bir ses çıkardığı ve bu ses sayesinde ekranın basınca duyarlı hale geldiği dile kazançlıyor. Apple Watch ve iPhone 6s‘te olduğu gibi uygulama ekrana hafifçe dokunma ile kuvvetli bir şekilde bastırma arasındaki değişik idrak edebiliyor. Daha geliştirilme evresinde olan uygulamanın demo sürümü 27-29 Haziran tarihleri arasında Singapur’da MobiSys etkinliğinde görücüye çıkacak.

In this article

Join the Conversation