Galaxy Note 6’, 6 GB’lık RAM ile geliyor

Samsung, Galaxy S7 modelleri ile piyasaya çıktıktan sonra büyük bir satış gerçekleştirirken marka tarafından Samsung Galaxy Note 6 için çalışmalar sürdürülüyor.

1133 0
1133 0

Galaxy Note 6’, 6 GB’lık RAM ile çok daha hızlı olacak.

Her gün yeni bir özelliği basına sızdırılan ve özellikle cihaz için yapılan testlerde pek çok bilginin öğrenebildiği Samsung Galaxy Note 6 için yabancı basında test sonuçları paylaşmış durumda.

CPU-Z üzerinden cihaz ile ilgili pek çok detaya erişim sağlamak mümkün olurken yapılan incelemelere görev 5.3 ekranı ile gelecek Galaxy Note 6 2K ekran desteği sunacak. Cihazda grafik ve yüksek performansı sağlanması amacıyla 6 GB RAM’in kullanılacağı da kesinlik kazanırken cihazın yüksek donanımları ile birlikte kullanıcılar tarafından yine ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Samsung’un yaptığı modellerde sadece donanım olarak değil aynı zamanda cihazların toz ve suya karşı dayanıklı olması akıllı telefon almak isteyen kişilerin Samsung‘u tercih etmesini sağlıyor. Samsung Galaxy Note 6 için de yine suya ve toza karşı dayanıklı bir çözüm sunulurken kullanıcıların akıllı telefonları pek çok ortamda kullanması bu tip önlemlerin de alınmasını gerektiriyor. Bu açıdan kişilerin dayanıklılık konusunda tercihi Samsung olurken Galaxy Note 6 ile birlikte güvenlik ve dayanıklılık bir üst seviyeye daha çekilmiş durumda.

Quad HD Super AMOLED ekran, Samsung Exynos 8890 Octa çipseti ve Mali-T880 MP12 grafik işlem biriminin 6 GB RAM ile desteklenmesi sonucunda ortaya oldukça iddialı bir ürün çıkartılmış durumda.

 

In this article

Join the Conversation