Galaxy Note 7 Bataryası 4000mAh Olmayacak Mı?

Samsung Galaxy Note 7'nin pili hakkında bugüne kadar 4000 mAh iddiaları gündeme gelirken, gelen son bilgiler bu iddiaları doğrulamadı.

721 0
721 0

Samsung Galaxy Note 7 modeli ile ilgili bugüne kadar gelen bilgilerde Samsung Galaxy Note 7 bataryasının 4000 mAh kapasiteli olacağı belirtilmişti. Bu iddialar telefon modelinin batarya açısından da çok iddialı geleceğini gösterirken, gelen son bilgilerde 4000 mAh iddiaları yalanlandı.

3600 mAh Olacak!

Rus blogger Elar Murtazin tarafından paylaşılan son bilgilerde Samsung Galaxy Note 7 modelinin bataryasının 3600 mAh olacağı açıklandı. Bu bakımdan çok daha düşük bir batarya kapasitesi bulunacak yeni telefon modeli, buna karşın önceli modellere göre çok daha kapasiteli olacak. Öyle ki Samsung Galaxy S7’de 3000 mAh’lık bir bataryalı bulunuyordu. Samsung Galaxy Note 7 ise yüzde 20’lik bir daha fazla kullanım imkanı sağlayacak. 4000 mAh olması halinde ise bu oran yüzde 33’lere kadar çıkacak ve bu anlamda oldukça iyi bir rakama ulaşılacaktır.

20 Saat Video İzleme!

Samsung Galaxy Note 7 ile birlikte artık 20 saat video izlemek mümkün olacak. Bu da gün boyunca sorunsuz bir şekilde pil kullanımını mümkün kılacak. Konuyla ilgili gelen son bilgiler ile birlikte telefon bataryası ile ilgili durum biraz daha netlik kazanırken, önümüzdeki günlerde yapılacak resmi tanıtımlar ile birlikte tüm soru işaretleri de sona erecek.

In this article

Join the Conversation