Galaxy Note 7’nin İris Tarama Özelliği Nasıl İşliyor?

Samsung Galaxy Note 7 versiyonu ile birlikte iris teknolojisi de kullanıma sunulacak. İşte yeni teknoloji ile ilgili detaylar…

672 0
672 0

Samsung tarafından üzerinde çalışmaların büyük oranda tamamlandığı Galaxy Note 7 için artık geri sayım başladı. Uzun zamandan beri farklı özellikleri ile gündemde yer alan Samsung Galaxy Note 7 hakkında henüz marka tarafından bir açıklama yapılmazken, son zamanların en çok konuşulan Samsung Galaxy Note 7 özelliği ile cihazda yer alacak İris teknolojisi oldu.  

Yabancı basında yer alan haberlerde iris teknolojisi ile ilgili detaylar paylaşılırken, kayıtlı iris bilgileri ile eşleştirme yaparak kullanıcıların güvenli bir şekilde telefonunu kullanmasını sağlıyor. Üstelik tüm bu işlemler çok kısa bir süre içerisinde tamamlandığından dolayı herhangi bir dezavantaj da yaratılmadan, hızlı bir şekilde telefon iris teknolojisi üzerinden kontrol edilebiliyor.   

Lighting Device adı verilen ışıklar ile iristen gelen yansımaları alan iris teknolojisi böylece iris üzerinden telefon işlemlerinin yapılmasını sağlıyor. 3 farklı lensin kullanılması da bu konuda hızlı bir şekilde işlemlerin yapılmasını mümkün kılıyor.

Pahalı Olacak Mı?

İris tarama gibi özelliklerin yüksek maliyetler getirmesi nedeniyle bugüne kadar pek çok marka tarafından tercih edilmezken, Samsung, Galaxy Note 7 modeli için bu maliyetleri de göze almış durumda. Kişisel ve güvenli bir telefon modelini sunmaya hazırlanan Samsung, bu bakımdan yeni modelinde oldukça iyi bir çalışma çıkarmışa benziyor. 

In this article

Join the Conversation