Galaxy S5 Sahiplerine Müjde!

Samsung Galaxy S5 için Android güncellemesinin geldiği açıklandı. İşte konuyla ilgili detaylar…

750 0
750 0

2014 yılında üretimi yapılan ve dönem içerisinde Samsung’un amiral gemilerinden birisi olan Samsung Galaxy S5, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala kullanımda. Samsung Galaxy S5 kullanan kişiler için iyi bir haber Samsung’tan gelirken, kullanıcıların en son sürüm Android güncellemesini alabileceği belirtildi.

Samsung’un 2014 yılı amiral gemisi Samsung Galaxy S5 için en son sürüm Android güncellemesi yayınlandı

Uzun zamandan beri telefonda güncellemeye gitmeyen Samsung’un bu konuda yaptığı çalışma ile güncellemeyi mümkün kıldığı öğrenilirken, artık tüm Samsung Galaxy S5 kullanıcıları Android 6.0.1 Marshmallow sürümünü kullanabilecek.

Cihaz için geliştirilen güncelleme sayesinde Android telefonlarda çok daha iyi bir kullanım amaçlanırken, Samsung Galaxy S5 için güncelleme direk telefonlar üzerinden alınabilecek.

Güney Kore’de başlayan ve Avrupa, Latin Amerika bölgelerinde devam ettirilen güncellemeler şu an için Türkiye’de alınamasa da önümüzdeki günlerde tüm Samsung Galaxy S5 için güncellemenin mümkün olacağı açıklandı.  Samsung Galaxy S5 için geliştirilen yen güncelleme sonrasında performans açısından pek çok iyileştirmenin yapıldığı öğrenilirken, ara yüzde de pek çok değişiklik kullanıcıları bekliyor.

1.5 GB gibi bir boyutla gelen yeni güncelleme için kullanıcıların güncelleme öncesinde telefonlarındaki depolama alanlarını da kontrol etmesi gerekiyor.

In this article

Join the Conversation