Galaxy S7 Active Su Geçiriyormuş!

Samsung tarafından Galaxy S7 serisine eklenen son model Galaxy S7 Active olurken, bu modelin su geçirmediği ve darbelere karşı dayanıklı olduğu iddia edilmişti. Peki, testlerdeki Galaxy S7 Active...

695 0
695 0

Samsung tarafından serilerin Active versiyonları üretilerek, daha dayanıklı bir telefon modelinin kullanıma sunulması bugüne kadar sıklıkla görülen bir durum. Marka tarafından son olarak Galaxy S7 serisinin Active modeli sunulurken, Galaxy S7 Active adı verilen cihazın, ne kadar dayanıklı olduğu da merak ediliyordu.

Konuyla ilgili yapılan testlerde özellikle darbelere karşı çok iyi olduğu görülen model, aynı performansı su altında gösteremedi. Dayanıklı bir kasaya sahip cihaz, bu özelliği ile düşme testlerinde herhangi bir darbe almazken, su testinde cihazın su sızdırdığı görüldü.

Ürün incelemeleri ile dünya genelinde tanınan Consumer Reports adlı bir dergi tarafından yapılan testlerde, Galaxy S7 Active modelinin su altında yavaş yavaş su sızdırdığı bilgisi paylaşıldı. Özellikle 30 dakika sonrasında telefonun dokunmatik ekranının çalışmamaya başladığı ve ekranda farklı renklerin görüntülendiği bildirirken, bu test ile birlikte Samsung Galaxy S7 Active modeliyle sınıfta kaldı.

Galaxy S7 Active Vasat!

Üstelik konuyla ilgili ilginç bir durum Galaxy S7 Active modelinin geçemediği testlerden, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin geçmesi oldu. Üstelik testlerde hata olabilme ihtimaline karşı Galaxy S7 Active iki defa su testine tabi tutuldu ve ikisinde de aynı sonuç alındı.  

In this article

Join the Conversation